DOTACJA NA DESZCZÓWKĘ POZNAŃ 2022

Dotacja na deszczówkę Poznań 2022

Władze miasta Poznań podjęły decyzję o kontynuowaniu lokalnego programu dotacji do deszczówki. Dofinansowanie cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Planowo nabór wniosków rusza 16 maja i trwa do 6 czerwca 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego nie warto zwlekać. Z powodu dużego zainteresowania pula środków szybko się wyczerpuje. W tym roku miasto planuje przeznaczyć na ten cel 1 mln zł. Program co roku zachęca mieszkańców do zbierania wody deszczowej i odnosi duży sukces. Zdanie na ten temat wyraził prezydent miasta — Jacek Jaśkowiak w słowach:

"Tak jak w roku ubiegłym, wspieramy mieszkańców, którzy chcą dbać o środowisko. Zwiększenie naturalnej retencji wpłynie m.in. na poprawę lokalnego mikroklimatu oraz pozwoli odciążyć sieć wodociągową. Jest to działanie niezbędne w obliczu pogłębiających się zmian klimatycznych. Cieszę się, że miejscy radni przyjęli projekt jednogłośnie. Liczę na równie zgodne poparcie poznaniaków i poznanianek"

Więcej informacji o programie dotacji znajdziecie Państwo na stronie BIP miasta Poznań. W najbliższym czasie ukażą się tam informacje na ten temat nowej edycji. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. 

Wysokość dotacji wynosi 80% kosztów kwalifikowanych. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz społeczne inicjatywy mieszkaniowe mogą oczekiwać do 50 tys. zł. Pozostali beneficjenci do 6 tys. zł.

Zadanie, które podlegają dotacji

Środki należy przeznaczyć na zakup materiałów i montaż systemów do zagospodarowania deszczówki. Ponadto także na zakup materiałów i modernizację istniejącego systemu deszczowego.

W praktyce dofinansowaniu podlega przykładowo:

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Na uwagę zasługuje to, że dotacja obejmuje wielu beneficjentów. O dofinansowanie mogą starać się osoby fizyczne, wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe, społeczne inicjatywy mieszkaniowe, instytucje, a także przedsiębiorcy. 

Procedura składania wniosków 

Za realizację przyszłej edycji programu odpowiadać będzie Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Tam też prosimy kierować ewentualne zapytania, gdyż wszystkimi sprawami związanymi z dotacjami zajmują się władze miasta. Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny o dofinansowaniach do deszczówki. 

Na stronie naszego sklepu znajduje się wiele rozwiązań systemów zagospodarowania wody deszczowej. Szeroka gama produktów umożliwia dobór rozwiązań pod indywidualne potrzeby klientów. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz