DOBÓR POJEMNIKÓW NA PIASEK I SÓL

DOBÓR POJEMNIKÓW NA PIASEK I SÓL

 

Jak dobrać odpowiednią ilość i pojemność pojemników na piasek i sól?

Niestety zima to nie tylko przepiękny krajobraz, góry, ferie, jazda na sankach czy nartach, ale też czas, kiedy trzeba zmagać się z codziennymi problemami związanymi z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Zimową porą zalegający wszędzie śnieg jest istną zmorą dla kierowców oraz pieszych, szczególnie w miastach. Warto o tym pomyśleć jeszcze przed pierwszymi opadami.

Prezentacja pojemników na piasek i sól

Obowiązki właścicieli nieruchomości

Aktem prawnym, który nakłada na właściciela nieruchomości obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika to ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Ustawa określa obowiązki właścicieli nieruchomości takie jak: odśnieżanie i usuwanie lodu z chodnika położonego wzdłuż nieruchomości oraz podwórza. Właściciele nieruchomości są również odpowiedzialni za usunięcie sopli i zwałów śniegu z dachów budynków i zabudowań gospodarczych. Jeżeli na nieodśnieżonym, bądź oblodzonym chodniku dojdzie do wypadku, właściciel będzie musiał wypłacić odszkodowanie, rentę lub zadośćuczynienie osobie poszkodowanej. Zgodnie z art. 117 kodeksu wykroczeń każdy, kto nie wywiązuje się z obowiązku utrzymania porządku w obrębie swojej nieruchomości podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. Właściciel nieruchomości sam wybiera środki, jakie będzie stosował do usuwania gołoledzi. W praktyce najczęściej używa się piasku, kruszywa, chlorku magnezu, chlorku wapnia oraz mieszanek środków chemicznych i nie chemicznych. Środki te zapobiegają powstawaniu oblodzenia oraz śliskości pośniegowej, która powstaje po zaleganiu przymarzniętego nieusuniętego śniegu.

 

Rodzaje pojemników na piasek i sól

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju pojemników na piasek i sól. Różnorodne wzornictwo i oryginalne konstrukcje sprawiają, że pojemniki będą idealnie komponować się z każdym miejscem. Dokonując wyboru odpowiedniego pojemnika należy również zwrócić uwagę, żeby materiały sypkie w nich przechowywane nie traciły swoich wartości użytkowych. Przesiąknięte wilgocią materiały tego typu zbijają się w grudy oraz stają się bardzo ciężkie, co sprawia, że tracą swoje właściwości. Wybierać można spośród pojemników wykonanych z polietylenu, laminatu szklanego bądź blachy.  Ważne, żeby materiał z jakiego wykonane są pojemniki odporny był na działanie warunków atmosferycznych (wilgoć, niskie temperatury, promieniowanie UV) oraz na korozję. W zależności od wymogów stawianych pojemników dostępne są różne wielkości skrzyń. Najwyższej klasy pojemniki polietylenowe wykonane są z granulatu wysokiej jakości, dzięki czemu są trwałe, odporne na pęknięcia bądź uderzenia. Trwała konstrukcja zabezpiecza pojemniki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Materiał, z którego wykonane są skrzynie charakteryzuje się wysoką odpornością na kwasy, zasady, sole i większość związków chemicznych. Przy użyciu odpowiednich barwników i nowoczesnej technologii pojemniki nie zmieniają barwy pod wpływem promieni słonecznych. Bogata gama kolorystyczna pojemników pozwala dobrać odpowiedni kolor, który będzie idealnie pasować do elewacji budynku lub współgrać z kolorem i stylistyką otoczenia. W zależności od zapotrzebowania pojemniki można wyposażyć w zamki systemowe lub kłódki. Duże modele skrzyń na piasek i sól, dzięki specjalnie wyprofilowanej podstawie, idealnie nadają się do transportu wózkiem widłowym. W celu usprawnienia korzystania z pojemników można wyposażyć je w otwór ułatwiający wybieranie piasku łopatą. W zależności od potrzeb istnieje możliwość wykonania na pojemnikach logo firmy lub napisu. Po zakończeniu okresu zimowego, skrzynie można ustawić w stosy, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca.

 

Dobór wielkości pojemnika na piasek i sól

Pojemność skrzyń na piasek i sól powinna być dobrana do powierzchni chodników bądź placów przeznaczonych do posypywania. Przy założeniu, że na jednej łopacie zmieści się 1 kilogram piasku (objętość ok. 0,7 litra) posypiemy ok. 2m2 powierzchni. Czyli do odpowiedniego posypania chodnika o powierzchni 100 m2 powinno się zużyć około 35 l piasku. W takim wypadku 70 l pojemnik magazynowy wystarczy, żeby dwukrotnie posypać taki chodnik. W zależności od częstotliwości opadów śniegu należy założyć odpowiednio duży zapas materiału antypoślizgowego. W przypadku gdy będziemy posypywać piaskiem bądź solą dużą powierzchnię np. parking, warto zakupić dwa lub trzy mniejsze pojemniki. Większa ilość pojemników, które będą rozstawione w różnych miejscach ułatwi i usprawni pracę podczas posypywania oblodzonej powierzchni.

Oferta na pojemniki na piasek i sól

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz