ZBIERACZE DO WODY DESZCZOWEJ

Jakie są zbieracze do wody deszczowej ?

Nieodłącznymi elementami zbiorników dekoracyjnych na deszczówkę są zbieracze wody deszczowej. Ich podstawową funkcją jest kierowanie deszczówki do zbiornika. Obecnie rynek przesycony jest wieloma wariantami rozwiązań pozyskiwania deszczówki z rynien oraz odprowadzania jej do zbiornika za pomocą węża. W wyniku przepełniania się zbiornika wodą deszczową, oddawana jest ona z powrotem do rynny. Możemy wyróżnić zarówno najprostsze silikonowe wewnętrzne zbieracze jak i bardziej rozbudowane urządzenia wyposażone w filtry i zawory odcinające dopływ wody.

Dobierając urządzenie należy kierować się przede wszystkim:

 • średnicą rynny,

 • powierzchnią dachu jaką może obsłużyć dany zbieracz.

Kolejnym kryterium może być:

 • wygląd, kolor oraz

 • budżet jaki mamy przeznaczony na kupno zbieracza.

W naszej ofercie do wyboru jest 6 różnych zbieraczy na wodę deszczową. Zapraszamy do lektury.

Zbieracze silikonowe wewnątrz rynnowe


Zbieracz Speedy

najprostsze z dostępnych rozwiązań. Silikonowy zbieracz umieszcza się wewnątrz rynny. Ze względu na jego elastyczne właściwości, podczas montażu wystarczy niewielkie nacięcie rynny. Przeznaczony do rynien spustowych o średnicy 70-110 mm. Zestaw wyposażony jest w wiertnicę służącą do wykonania otworu. Speedy wyposażony jest w zawór zamykający dopływ wody do zbiornika. Dzięki temu na okres zimowy możemy odciąć dopływ wody do zbiornika, co pozwoli zabezpieczyć go przed ewentualnym rozsadzeniem. Jedynym minusem tego rozwiązania jest brak filtra oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń. Produkt dostępny w kolorze ciemnoszarym.

Zbieracz do wody deszczowej SpeedyZbieracz do wody deszczowej SpeedyZbieracz do wody deszczowej Speedy

Zbieracz Easyfix

kolejne bardzo proste rozwiązanie, które umożliwia skutecznie zbierać deszczówkę. Silikonową końcówkę umieszcza się wewnątrz rynny wykonując niewielki otwór wyrzynarką dołączoną do zestawu. Pasuje do rur spustowych o średnicy 80-100mm.

Zbieracz do wody deszczowej EasyfixZbieracz do wody deszczowej EasyfixZbieracz do wody deszczowej Easyfix

Zbieracz Easyfix Comfort

która doposażona jest w wąż łączący zbieracz ze zbiornikiem. Podobnie jak zbieracz Speedy niestety nie posiada filtra wyłapującego zanieczyszczenia z rynny.

Zbieracz do wody deszczowej Easyfix ComfortZbieracz do wody deszczowej Easyfix ComfortZbieracz do wody deszczowej Easyfix Comfort

Zbieracze na rynny polietylenowe – zewnętrzne

Zbieracz z filtrem

najprostsze rozwiązanie spośród zbieraczy rynnowych. Skutecznie zbiera wodę z dachu o max. powierzchni 50 m2. Wyposażony w zgrubny filtr, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia np. liście. Pasuje do rur spustowych o średnicy 68-100 mm i rur prostokątnych o wymiarach 60 x 60 mm. Aby zamontować zbieracz należy wyciąć fragment rynny (wystarczy +/-6 cm), a następnie umieścić zbieracz. Produkt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: brązowej i szarej.

Zbieracz wody deszczowej z filtremZbieracz wody deszczowej z filtremZbieracz wody deszczowej z filtrem

Zbieracz z filtrem i zaworem

Rozbudowana wersja poprzedniego filtra o zawór odcinający odpływ wody, stanowiący zabezpieczenie zbiornika przed zimą. Zbieracz gromadzi wodę z dachów o powierzchni 50 m2. Wyposażony jest w zgrubny filtr, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia np. liście. Pasuje do rur spustowych o średnicy 68-100 mm i rur prostokątnych o wymiarach 60 x 60 mm. Aby zamontować zbieracz należy wyciąć fragment rynny (wystarczy +/- 6 cm), a następnie umieścić zbieracz. Produkt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i brązowej.
Zbieracz wody deszczowej z filtrem i zaworemZbieracz wody deszczowej z filtrem i zaworemZbieracz wody deszczowej z filtrem i zaworem

Zbieracz z filtrem siatkowym Inox

 wyposażony w bardzo dokładny filtr o oczkach 0,7 x 1,7 mm. W warunkach normalnych opadów, filtr doprowadza oczyszczoną deszczówkę do zbiornika ze skutecznością na poziomie 85-95%. Siatka filtra jest wyciągana co ułatwia czyszczenie. Po napełnieniu zbiornika, filtr może pełnić rolę odpływu przelewowego. Filtr przeznaczony jest dla powierzchni dachowych do 70 m². Instalacja w rurach spustowych o średnicy 68 i 110 mm. Urządzenie posiada możliwość ustawienia odpływu wody w dwóch pozycjach: otwarty lub zamknięty. Produkt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i brązowej.

Zbieracz z filtrem siatkowym INOXZbieracz z filtrem siatkowym INOXZbieracz z filtrem siatkowym INOX

Mam nadzieję, że ta krótka charakterystyka pomoże Państwu podczas wyboru idealnego rozwiązania.

Oferta na zbieracze

 

Powiązane produkty

ZBIERACZ EASYFIX COMFORT

  • Zbieracz  szybkiego montażu do rynny
  • Pasuje do rynien od 80 mm do 100 mm
  • Kompletny zestaw do zbierania i połączenia zbiornika
Cena
166,05 zł
135,00 zł netto

ZBIERACZ WODY DESZCZOWEJ SPEEDY

  • Przeznaczony dla rynien spustowych o średnicy od 70 do 110 mm
  • Zestaw wyposażony w otwornicę do wywiercenia otworu
  • Elastyczny zbieracz nie wymaga przecinania rynny, wystarczy niewielkie nacięcie
Cena
209,10 zł
170,00 zł netto

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.  

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć