• Obniżka
ZESTAW DOMOWO-OGRODOWY PREMIUM BLUELINE II 5200l CENTRALA S PLUS
 • ZESTAW DOMOWO-OGRODOWY PREMIUM BLUELINE II 5200l CENTRALA S PLUS
 • ZESTAW DOMOWO-OGRODOWY PREMIUM BLUELINE II

ZESTAW DOMOWO-OGRODOWY PREMIUM BLUELINE II

19 429,00 zł 8%
17 874,68 zł brutto
14 532,26 zł netto
ZWDP0008
Pojemność:
Centrala:
Na zamówienie 7-14 dni
Zapytaj o produkt?
 • Kompletny system wykorzystania deszczówki w domu i ogrodzie 
 • Zbiornik Blueline II wyposażony w filtr, centrale deszczową, czujnik poziomu wifi
 • Pojemności od 5200l do 10000l 

Zestaw domowo - ogrodowy Premium ze zbiornikiem Blueline II


System zagospodarowania wody deszczowej na cele podlewania ogrodu, zasilania toalet i pralek z wykorzystaniem centrali deszczowej do domów jedno i dwu rodzinnych.


Opis działania

Woda deszczowa zbierana jest z dachu poprzez system rynnowy, a następnie doprowadzana rurą spustową do zbiornika. Woda oczyszczana jest filtrem Maxi o drobnych oczkach, po czym przepływa do zbiornika (w sposób grawitacyjny). Pompa pompuje wodę ze zbiornika do przyborów (spłuczka WC, pralka) w budynku. Jeśli poziom wody w zbiorniku jest zbyt niski, wtedy automatycznie na przybory podawana jest woda wodociągowa. System domowo-ogrodowy jest wyposażony w centralę z samozasysającą pompą i sterowanie uzupełnieniem wody wodociągowej. Odległość między domem, a zbiornikiem może wynosić maksymalnie 12 m. Wiążę się to ze zbyt dużymi strat na linii ssącej wynikającymi ze zbyt dużej różnicy wysokości pomiędzy dnem zbiornika a centralą i/lub odległości pomiędzy zbiornikiem a centralą. Wtedy dla systemu należy stosować pompę wspomagającą. Zakres dostawy:

Zbiorniki na deszczówkę BlueLine II
– korzyści dla Ciebie:
 • Wielkości zbiorników 5200 - 10000 litrów
 • Ekologiczny polietylen – 100%-owy recykling
 • Brak szwów, połączeń czy zgrzewów – 100%-owa wodoszczelność
 • Niewielki ciężar, prosty montaż
 • Łatwe zasypywanie i zagęszczanie piaskiem, żwirem lub urobkiem z wykopu
 • Możliwość najazdu ciężarówką (klasa obciążenia SLW 30)
 • Możliwość posadowienia w wodzie gruntowej do 1/3 wysokości zbiornika
 • 25 lat gwarancji - Wyprodukowano w Niemczech

Pojemność [l]
Długość [mm]
Szerokość [mm]
Wysokość korpusu [mm]
5 200
2 400
2 010
1 980
7 600
2 765
2 310
2 250
10 000
3 400
2 310
2 250

 
Pokrywa zbiornika – TopCover +Przedłużenie rury wznoszącej VS 60 + uszczelka

Pokrywa zbiornika przeznaczona dla ruchu pieszego. Wykonana z polietylenu z podwójną ścianką, posiada zabezpieczenie przed dziećmi. Przedłużenie rury wznoszącej VS 60 ma wysokość 635 mm, Ø 600 mm.

Filtr Maxi wraz z przedłużeniem

Kosz filtrujący wraz z rurą wznosząca (przedłużająca) nakładana na filtr (Wymiary: Ø 350 mm, wysokość 570 mm. Możliwość dowolnego skracania nakładki). Kosz filtrujący wodę deszczową wyposażony jest w wygodną rączkę do wyciągania kosza. Znakomicie nadaje się do wykorzystania w ogrodach, oczkach wodnych i systemach rozsączających. Filtr do deszczówki zapewnia dokładne oczyszczanie dzięki oczku o wielkości 0,9 mm, dlatego też nadaje się również do systemów domowych. Instalowany jest bezpośrednio w gruncie przed zbiornikiem lub układem rozsączającym wodę deszczową. Zalety to : Wąska konstrukcja, prosty montaż, mała pokrywa. Wlot i odpływ DN100, Obudowa i pokrywa wykonane są z twardego PE, Istnieje opcja rozbudowy (przy pomocy rury wznoszącej), Opcjonalna pokrywa umożliwiająca ruch kołowy Zalecany jest dla powierzchni dachowych max. do 350 m².

Przejście szczelne DN100

Stosowane do  uszczelnienia kanału technicznego w którym poprowadzone są kable oraz wąż ssący pompy. 

Pływający pobór wody

Dzięki pływakowi pobór cały czas pływa ok. 15-20 cm poniżej powierzchni wody, skąd można pompować najczystszą wodę ze zbiornika (na powierzchni wody mogą unosić się różnego rodzaju zanieczyszczenia). Filtr siatkowy stanowi dodatkową ochronę przed zanieczyszczeniami. Elementy zestawu: Pływak o średnicy 15 cm, Filtr siatkowy - oczko 1,2 mm, Zawór zwrotny 1``, Króciec 1`` z o-ringiem pod wąż ssący Ø 36 mm, Wąż ssący Ø 36 mm, długość 2 m.

Czujnik poziomu cieczy AQUATO

Czujnik AQUATO wykorzystywany jest głównie w zbiornikach na deszczówkę oraz przydomowych, zbiornikach asenizacyjnych (szambach). Komunikuje się drogą radiową WiFi w najpopularniejszym standardzie 802.11 b/g/n 2.4 GHz, który jest wykorzystywany praktycznie we wszystkich domowych sieciach bezprzewodowych.

Uspokojony wlew

Przeznaczony do zbiorników na wodę deszczową. Zapobiega powstawaniu zawirowań i wzbudzaniu zanieczyszczeń podczas napełniania zbiornika.

Syfon przelewowy z zabezpieczeniem przed gryzoniami

Syfon przelewowy DN100 z zabezpieczeniem przed gryzoniami.

Filtr domowy do wody 1"

Filtr narurowy mechaniczny do montażu za centralą deszczową.

Urządzenie pompuje deszczówkę ze zbiornika i dostarcza ją do instalacji wewnętrznej. W przypadku braku wody deszczowej w zbiorniku, centrala umożliwia automatyczne wykorzystanie wody wodociągowej. W jednym urządzeniu znajdują się trzy główne elementy: pompa, sterowanie i system uzupełnienia wodą wodociągową. Centralę należy zainstalować wewnątrz domu np. w piwnicy, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym.

Dane techniczne
  Centrala AquaMatic Domestic S Plus  
  Centrala AquaMatic Domestic C Plus
Max. wydajność
4,8 m3/h
 4,8 m3/h
Max. ciśnienie
5,2 bar
5,2 bar 
Max. głębokość ssania
8 m
 8 m
Moc znamionowa
880 W
 880 W
Napięcie zasilania
230 V/50 Hz
 230 V
Wyłącznik pływakowy
20m (bez uziemienia)
 20 m (bez uziemienia)
  Wymiary (szer. x wys. x gł.)  
550 × 550 × 320 mm 
500 × 650 × 240 mm
Waga
27 kg
30 kg
Dodatkowa funkcjonalność
Brak możliwości podpięcia pompy wspomagającej
Możliwość podpięcia pompy wspomagającej w razie większej odległości zbiornika od miejsca umieszczania centrali niż 10-12 m*

* Wiąże się to z wystąpieniem strat na linii ssącej wynikających ze zbyt dużej różnicy wysokości pomiędzy dnem zbiornika a centralą i/lub odległości pomiędzy zbiornikiem a centralą.
ZESTAW DOMOWO-OGRODOWY PREMIUM BLUELINE II
Ocena
star star star star star
2022-07-01

Bardzo nowoczesne rozwiązanie

Do zakupu przekonała mnie duża pojemność i korzystna cena. A do tego ważna dla mnie jest łączność wifi - to bardzo usprawnia kontrolę. Zasilam wodą spłuczki i pralkę i działa świetnie bez zarzutu.