Filtern nach

Kategorien

Kategorien

Marke

Marke

Preis

Preis

  • 960,00 PLN - 7.011,00 PLN

Kapazität

Kapazität

Heizöltanks

Diese Kategorie enthält Tanks für Heizöl.Das Angebot unseres Shops umfasst einwandige und doppelwandige Tanks. Die Heizöltanks können sowohl außerhalb als auch innerhalb des Gebäudes aufgestellt werden. Sie sind mit einem Fassungsvermögen von 200 Litern bis hin zu 10.000 Litern erhältlich. Die Hersteller bieten Tanks mit zusätzlicher Ausrüstung an, die es ermöglicht, den Status, den Ölstand und den Verbrauch zu überwachen. Darüber hinaus ermöglichen die Kits die Ölverteilung. Die Kits ermöglichen eine vollständige Personalisierung in Bezug auf Zubehör und Fassungsvermögen. Das Angebot von Aquatechniki umfasst Tanks für die Industrie, aber auch für den Haushalt. Puffertanks sind besonders wichtig, wenn die Marktlage unsicher ist. Die Nutzung eines eigenen Öllagers ermöglicht den Einkauf zu Großhandelspreisen.

Aktive Filter

Doppelwandiger Heizöltank ELDPS/FUDP

  • Fassungsvermögen von 1.500 l bis 10.000 l
  • Doppelwandige Konstruktion
  • Verschiedene Ausstattungsvarianten zur Auswahl
star star star star star
1 Überprüfung(en) 
Preis
6.150,00 PLN Verkaufspreis 7.011,00 PLN
5.000,00 PLN tax excl
Najniższa cena: 6.150,00 PLN 0%

Einwandiger Heizöltank ELJP/FUJP

  • Fassungsvermögen von 1.500 l bis 10.000 l
  • Einwandige Konstruktion
  • Verschiedene Ausstattungsvarianten zur Auswahl
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Überprüfung(en) 
Preis
3.321,00 PLN Verkaufspreis 3.813,00 PLN
2.700,00 PLN tax excl
Najniższa cena: 3.321,00 PLN 0%

Kingspan-Heizöltank mit Panzerung

  • Robuste doppelwandige Tanks
  • Hohe Produktqualität, Fassungsvermögen von 200 bis 9000 l
  • Aufstellbar im Innen- oder Außenbereich, wahlweise mit Ansaug- und Saugschlauch
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Überprüfung(en) 
Preis
2.270,58 PLN Verkaufspreis 3.198,00 PLN
1.846,00 PLN tax excl
Najniższa cena: 2.270,58 PLN 0%

Kingspan Einzelwand-Heizöltank

  • Hochwertige Tanks
  • Bruchsicher, 100% auslaufsicher
  • Tankkapazitäten von 200 bis 9.000 Liter
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Überprüfung(en) 
Preis
960,63 PLN Verkaufspreis 1.353,00 PLN
781,00 PLN tax excl
Najniższa cena: 960,63 PLN 0%

Fortis Home Doppelwandiger Heizöltank

  • Für Haushalte und landwirtschaftliche Betriebe
  • Fassungsvermögen von 1.000 l bis 5.000 l
  • Anpassungsfähiger X-Tank Home
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Überprüfung(en) 
Preis
4.640,79 PLN Verkaufspreis 6.027,00 PLN
3.773,00 PLN tax excl
Najniższa cena: 4.640,79 PLN 0%

FAQ

Jakie pojemności zbiorników na olej opałowy występują?

W ofercie są zbiorniki na olej opałowy o pojemności od 200 l do 10000 l. Szczególnie polecamy zbiorniki o pojemności do 5000 l, gdyż nie wymagają dodatkowych pozwoleń.
1

Czy można zabezpieczyć dostęp do tankowania za pomocą karty?

Zazwyczaj producenci zbiorników na olej opałowy i paliwo mają w swojej ofercie różne systemy dostępu i monitorowania zawartości zbiornika. Wtedy dostęp do zbiornika jest możliwy przy okazaniu karty magnetycznej, klucza magnetycznego bądź logując się do systemu etc.
0

Czy można monitorować kto i ile tankuje?

Producenci zbiorników na paliwo (w tym na olej opałowy) oferują szereg systemów monitorowania i kontrolowania poziomu oleju w zbiorniku. Wykorzystują specjalne klucze dostępowe, które są przypisane do konkretnych pracowników. Umożliwia to zapisywanie informacji o zużyciu paliwa przez zarejestrowane osoby.
0

Czy można wykorzystać zbiornik na olej opałowy jako stację dystrybucji paliwa?

Zbiornik na olej opałowy można doposażyć w układy dystrybucji, które umożliwiają wygodny pobór medium. Dzięki temu zbiornik można wykorzystać jako stację dystrybucji oleju opałowego.
0

Jakie warunki musi spełnić zbiornik, aby magazynować olej opałowy?

Zbiornik na olej opałowy powinien być pełni szczelny oraz wyposażony w naczynie bądź mieć konstrukcję, która przechwyci możliwy wyciek. Zaleca się stosowanie zbiorników dwupłaszczowych, które dodatkowo zabezpieczają przed niskimi i wysokimi temperaturami, wpływającymi na utratę właściwości paliwa. Zbiorniki powinny być wyposażone w systemy informowania o stanie cieczy i alarmowania o wyciekach. Muszą być zachowane odpowiednie odległości przy planowaniu zbiornika na terenie działki.
1

Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę dla zbiornika na olej opałowy?

Pozwolenie na budowę nie jest wymagane, jeżeli zbiornik na olej opałowy ma pojemność do 5 m3 i jest wykorzystywany na użytek własny. W przypadku większych pojemności należy uzyskać zgodę Państwowej Straży Pożarnej i Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Szczegóły znajdują się w poradniku.
1

Czy można umieścić zbiornik na olej opałowy wewnątrz budynku?

Zbiorniki na olej opałowy można umieścić wewnątrz budynku, w przygotowanym do tego pomieszczeniu, które jest dobrze wentylowane i wyposażone w wannę wychwytową. Ostatni warunek nie jest wymagany, jeżeli konstrukcja (dwupłaszczowa) zbiornika uniemożliwia wyciek. Wszystkie zbiorniki w magazynie muszą być tego samego rodzaju i wielkości, a ich łączna objętość nie może przekraczać 100 m3.
0

Czy można umieścić zbiornik na olej opałowy w kotłowni obok kotła grzewczego?

Jest to dozwolone pod warunkiem, że zbiornik na olej opałowy ma pojemność do 1 m3 i stoi min. 1 m od kotła. Pomiędzy zbiornikiem a kotłem powinna być również postawiona oddzielająca ścianka murowana o określonych w przepisach wymiarach.
0

Na jaki zbiornik na olej opałowy nie jest wymagane pozwolenie na budowę?

Wymagania prawne, które dotyczą zbiorników na paliwo są skorelowane z ich pojemnością. Na zbiorniki o pojemności do 2,5 m3 nie są wymagane pozwolenia ani zgłoszenia. W przypadku pojemności do 5 m3 nie jest wymagane pozwolenie, a jedynie rejestracja zbiornika w Dziale Ciśnieniowym Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Szczegóły znajdują się w poradniku.
1

Jakie zgody są wymagane dla zbiorników na olej opałowy?

Jest to zależne od pojemności zbiornika na olej opałowy. Zbiorniki do 2,5 m3 nie wymagają pozwolenia ani rejestracji. Zbiorniki do 5 m3 należy zarejestrować w UDT. W przypadku zbiorników o pojemności większej wymagane są dodatkowo zgody na eksploatację wydane przez Państwową Straż Pożarną i Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Szczegóły znajdują się w poradniku.
0

Jak długo można magazynować olej opałowy?

Jest to zależne od warunków składowania, a więc wiąże się z jakością zbiornika na olej opałowy. Przyjmuje się, że w optymalnych warunkach olej opałowy można przechowywać do około 2 lat.
1

Czy zbiorniki na olej opałowy można ze sobą łączyć?

Zbiorniki na olej opałowy można z powodzeniem łączyć. Istnieje taka możliwość w przypadku większości zbiorników w ofercie. Zasady ich łączenia są zależne od konstrukcji zbiornika i technologii producenta.
1