Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 1 118,00 zł - 7 011,00 zł

Pojemność

Pojemność

Zbiorniki na olej opałowy

W tej kategorii znajdują się zbiorniki na olej opałowy. Oferta naszego sklepu zawiera zbiorniki jedno i dwupłaszczowe. Zbiorniki na olej opałowy można montować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Dostępne są pojemności od 200 l do nawet 10000 l. Producenci oferują zbiorniki z dodatkowym wyposażeniem, które umożliwia kontrolowanie stanu, poziomu oleju i zużycia. Oprócz tego zestawy pozwalają na dystrybucję oleju. Zestawy umożliwiają pełną personalizację w kwestii akcesoriów i pojemności. W ofercie Aquatechniki znajdują się zarówno zbiorniki do zastosowania w przemyśle, ale także dla domu. Zbiorniki buforowe są szczególnie istotne, gdy sytuacja na rynku jest niepewna. Zastosowanie własnego magazynu oleju pozwala na zakup po cenach hurtowych.

Aktywne filtry

Zbiornik dwupłaszczowy na olej opałowy

  • Wytrzymałe zbiorniki dwupłaszczowe
  • Wysoka jakość produktu, pojemność od 200 do 9000 l
  • Możliwość instalacji wewnątrz lub na zewnątrz budynku opcjonalnie z poborem i wężem ssawnym
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
2 676,48 zł Cena podstawowa 3 148,80 zł
2 176,00 zł netto
Najniższa cena: 2 675,80 zł 0%

Zbiornik jednopłaszczowy na olej opałowy

  • Wysokiej jakości zbiorniki
  • Odporne na pęknięcia, w 100% szczelne
  • Pojemność zbiorników od 200 do 9000 l
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
1 118,69 zł Cena podstawowa 1 316,10 zł
909,50 zł netto
Najniższa cena: 1 052,88 zł +6%
Zbiorniki na olej opałowy są w pełni szczelne. Zostały wykonane z polietylenu, który jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. To tworzywo sztuczne nie koroduje i nie blaknie pod wpływem UV. Jest odporne na wszelkie uszkodzenia. Dodatkowym zabezpieczeniem są konstrukcje dwupłaszczowe na olej opałowy. Zmniejsza to ryzyko przecieku do minimum. 

Oferta sklepu Aquatechnika to idealne miejsce na zakup zbiorników na olej opałowy. Gwarantujemy dostawę na terenie całej Polski - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice i inne oraz dostawy zagraniczne. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty renomowanych marek światowych oraz producentów polskich w atrakcyjnych cenach. Gama produktów obejmuje zbiorniki o różnych pojemnościach i wyposażeniu. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do sprawdzenia atrakcyjnych ofert oraz do kontaktu z doradcami.  Oferujemy najniższe ceny i możliwość negocjacji.

FAQ

Jakie pojemności zbiorników na olej opałowy występują?

W ofercie są zbiorniki na olej opałowy o pojemności od 200 l do 10000 l. Szczególnie polecamy zbiorniki o pojemności do 5000 l, gdyż nie wymagają dodatkowych pozwoleń.
1

Czy można zabezpieczyć dostęp do tankowania za pomocą karty?

Zazwyczaj producenci zbiorników na olej opałowy i paliwo mają w swojej ofercie różne systemy dostępu i monitorowania zawartości zbiornika. Wtedy dostęp do zbiornika jest możliwy przy okazaniu karty magnetycznej, klucza magnetycznego bądź logując się do systemu etc.
1

Czy można monitorować kto i ile tankuje?

Producenci zbiorników na paliwo (w tym na olej opałowy) oferują szereg systemów monitorowania i kontrolowania poziomu oleju w zbiorniku. Wykorzystują specjalne klucze dostępowe, które są przypisane do konkretnych pracowników. Umożliwia to zapisywanie informacji o zużyciu paliwa przez zarejestrowane osoby.
1

Czy można wykorzystać zbiornik na olej opałowy jako stację dystrybucji paliwa?

Zbiornik na olej opałowy można doposażyć w układy dystrybucji, które umożliwiają wygodny pobór medium. Dzięki temu zbiornik można wykorzystać jako stację dystrybucji oleju opałowego.
1

Jakie warunki musi spełnić zbiornik, aby magazynować olej opałowy?

Zbiornik na olej opałowy powinien być pełni szczelny oraz wyposażony w naczynie bądź mieć konstrukcję, która przechwyci możliwy wyciek. Zaleca się stosowanie zbiorników dwupłaszczowych, które dodatkowo zabezpieczają przed niskimi i wysokimi temperaturami, wpływającymi na utratę właściwości paliwa. Zbiorniki powinny być wyposażone w systemy informowania o stanie cieczy i alarmowania o wyciekach. Muszą być zachowane odpowiednie odległości przy planowaniu zbiornika na terenie działki.
1

Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę dla zbiornika na olej opałowy?

Pozwolenie na budowę nie jest wymagane, jeżeli zbiornik na olej opałowy ma pojemność do 5 m3 i jest wykorzystywany na użytek własny. W przypadku większych pojemności należy uzyskać zgodę Państwowej Straży Pożarnej i Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Szczegóły znajdują się w poradniku.
1

Czy można umieścić zbiornik na olej opałowy wewnątrz budynku?

Zbiorniki na olej opałowy można umieścić wewnątrz budynku, w przygotowanym do tego pomieszczeniu, które jest dobrze wentylowane i wyposażone w wannę wychwytową. Ostatni warunek nie jest wymagany, jeżeli konstrukcja (dwupłaszczowa) zbiornika uniemożliwia wyciek. Wszystkie zbiorniki w magazynie muszą być tego samego rodzaju i wielkości, a ich łączna objętość nie może przekraczać 100 m3.
1

Czy można umieścić zbiornik na olej opałowy w kotłowni obok kotła grzewczego?

Jest to dozwolone pod warunkiem, że zbiornik na olej opałowy ma pojemność do 1 m3 i stoi min. 1 m od kotła. Pomiędzy zbiornikiem a kotłem powinna być również postawiona oddzielająca ścianka murowana o określonych w przepisach wymiarach.
1

Na jaki zbiornik na olej opałowy nie jest wymagane pozwolenie na budowę?

Wymagania prawne, które dotyczą zbiorników na paliwo są skorelowane z ich pojemnością. Na zbiorniki o pojemności do 2,5 m3 nie są wymagane pozwolenia ani zgłoszenia. W przypadku pojemności do 5 m3 nie jest wymagane pozwolenie, a jedynie rejestracja zbiornika w Dziale Ciśnieniowym Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Szczegóły znajdują się w poradniku.
1

Jakie zgody są wymagane dla zbiorników na olej opałowy?

Jest to zależne od pojemności zbiornika na olej opałowy. Zbiorniki do 2,5 m3 nie wymagają pozwolenia ani rejestracji. Zbiorniki do 5 m3 należy zarejestrować w UDT. W przypadku zbiorników o pojemności większej wymagane są dodatkowo zgody na eksploatację wydane przez Państwową Straż Pożarną i Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Szczegóły znajdują się w poradniku.
1

Jak długo można magazynować olej opałowy?

Jest to zależne od warunków składowania, a więc wiąże się z jakością zbiornika na olej opałowy. Przyjmuje się, że w optymalnych warunkach olej opałowy można przechowywać do około 2 lat.
1

Czy zbiorniki na olej opałowy można ze sobą łączyć?

Zbiorniki na olej opałowy można z powodzeniem łączyć. Istnieje taka możliwość w przypadku większości zbiorników w ofercie. Zasady ich łączenia są zależne od konstrukcji zbiornika i technologii producenta.
1