Filtruj według

Liczba komór

Liczba komór

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 1 089,00 zł - 10 026,00 zł

Pojemność

Pojemność

Osadniki Gnilne

Osadniki gnilne

to szczelny zbiornik przepływowy, przeznaczony do montażu w gruncie oraz wchodzący w skład przydomowej oczyszczalni ścieków. Pełni rolę osadniczą, w którym zachodzą procesy sedymentacji. Osadniki gnilne muszą być dostosowane do ilości stałych mieszkańców, gdyż pojemność osadnika jest zależna od trwania procesu oczyszczania beztlenowego zachodzącego właśnie w osadniku.

Aktywne filtry

Pierwszy etap oczyszczalnia ścieków surowych zachodzi w osadniku gnilnym, gdzie ścieki zostają wstępnie podczyszczone poprzez procesy sedymentacji, polegające na opadaniu i odkładanie części stałych oraz tłuszczy w ściekach oraz poprzez procesy flotacji, powodujące unoszenie się zanieczyszczeń na powierzchni, tworząc tak zwany kożuch. Zachodzi fermentacja, cięższe cząsteczki nierozpuszczalne w wodzie opadają na dno, tworząc w ten sposób osad. W dalszym ciągu następuje powolne przemieszczanie się cieczy do kolejnej części procesu oczyszczania.
Kolejny etap oczyszczalnia ścieków zachodzi poza osadnikiem gnilnym tj. w gruncie za pomocą drenażowego systemu ich rozsączania. Skuteczny proces oczyszczalnia ścieków trwa około 3 dni, dlatego też kluczowe jest dobranie zbiornika o optymalnej pojemności oraz przystosowanie go do panujących warunków wodno-gruntowych na miejscu planowanej inwestycji. Odpowiednio zaprojektowany osadnik gnilny usuwa zawiesinę w około 75%-80%, BZT-5 w około 40-70%, zanim nieczystości przepłyną do kolejnych urządzeń. Przyjmuje się, iż ścieki na wylocie z osadnika gnilnego są podczyszczone w około 65%.

Aquatechnika to idealne miejsce na zakup osadnika gnilnego. Gwarantujemy dostawę na terenie całej Polski - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice,inne oraz dostawy zagraniczne. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty renomowanych marek światowych oraz producentów polskich w atrakcyjnych cenach. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do sprawdzenia atrakcyjnych ofert oraz do kontaktu z doradcą. Oferujemy najniższe ceny i możliwość negocjacji.