Systemy Wody Szarej

W tej kategorii znajdziecie Państwo wysokiej jakości zestawy do odzyskiwania wody szarej. Instalacja pozwala zagospodarować ją powtórnie w budynkach jednorodzinnych. Oferowane przez nas zestawy zewnętrzne oraz wewnętrzne opierają się na recyklingu wody szarej. Ponadto dostępne są również instalacje hybrydowe. Dają one możliwość również recyklingu wody deszczowej.

Ścieki szare po praniu, myciu i kąpieli to właśnie szara woda. Zadaniem systemu wykorzystania ścieków szarych jest oczyszczanie zużytej wody. Proces oczyszczania wody szarej można podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich jest oczyszczanie biologiczne, drugim zaś ultrafiltracja. Zachodzi ona w reaktorze biologicznym. Woda z odzysku jest magazynowana w zbiorniku wody czystej lub kierowana do zbiornika odzyskiwania wody deszczowej. Może być znów użyta np. do spłukiwania toalet, mycia technicznego (mycia samochodu, mycia terenów utwardzonych) itp. 

Aktywne filtry

star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

SYSTEM UV 2000

  • System uzdatniania wody deszczowej do parametrów wody pitnej
  • Oczyszczona woda nadaje się bezpośrednio do spożycia
  • Kompatybilny z filtrem Biovitor

Rodzaje systemów do wykorzystania wody szarej

W ofercie naszego sklepu znajdują się systemy zagospodarowania wody szarej dla budynków jednorodzinnych. Dzielą się one na:

  • Systemy wykorzystania wody szarej wewnętrzne bazujące na zbiornikach wewnątrz budynku, np. w piwnicy,
  • Systemy recyklingu wody szarej zewnętrzne — bazujące na zbiornikach podziemnych,
  • Systemy hybrydowe połączenie systemu wody szarej i wody deszczowej.
Recykling wody szarej jest bardzo popularny na zachodzie Europy i staje się coraz bardziej w Polsce. Systemy wykorzystania ścieków szarych pozwalają znacznie ograniczać wydatki z domowego budżetu na wodę bieżącą. Umożliwia to także obniżać koszty, które są związane z odbiorem ścieków. Więcej informacji w poradniku

Oferta sklepu Aquatechnika to idealne miejsce na zakup systemów wody szarej. Gwarantujemy dostawę na terenie całej Polski - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice, inne oraz dostawy zagraniczne. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty renomowanych marek światowych oraz producentów polskich w atrakcyjnych cenach. Gama produktów obejmuje systemy dla gospodarstw domowych wewnętrzne oraz zewnętrzne, jak również zestawy hybrydowe. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do sprawdzenia atrakcyjnych ofert oraz do kontaktu z doradcami. Oferujemy najniższe ceny i możliwość negocjacji.