Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 25 707,00 zł

Systemy Wody Szarej

W tej kategorii znajdziecie Państwo wysokiej jakości zestawy do odzyskiwania wody szarej. Instalacja pozwala zagospodarować ją powtórnie w budynkach jednorodzinnych. Oferowane przez nas zestawy zewnętrzne oraz wewnętrzne opierają się na recyklingu wody szarej. Ponadto dostępne są również instalacje hybrydowe. Dają one możliwość również recyklingu wody deszczowej.

Ścieki szare po praniu, myciu i kąpieli to właśnie szara woda. Zadaniem systemu wykorzystania ścieków szarych jest oczyszczanie zużytej wody. Proces oczyszczania wody szarej można podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich jest oczyszczanie biologiczne, drugim zaś ultrafiltracja. Zachodzi ona w reaktorze biologicznym. Woda z odzysku jest magazynowana w zbiorniku wody czystej lub kierowana do zbiornika odzyskiwania wody deszczowej. Może być znów użyta np. do spłukiwania toalet, mycia technicznego (mycia samochodu, mycia terenów utwardzonych) itp. 

Moduł oczyszczania wody UV 2000

 

 

 

   

System zewnętrzny wody szarej i deszczowej

 

 

 

    

    

System wewnętrzny wody szarej


Aktywne filtry

System wody szarej Aqualoop

  • Wydajność systemu od 600 - 48600 l/d
  • Dla budynków użyteczności publicznej, zakładów pracy i obiektów komercyjnych
  • Najwyższa jakość uzdatnionej wody
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

System UV 2000 do uzdatniania deszczówki

  • System uzdatniania deszczówki do parametrów wody pitnej
  • Oczyszczona woda nadaje się bezpośrednio do spożycia
  • Kompatybilny z filtrem Biovitor
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

Rodzaje systemów do wykorzystania wody szarej

W ofercie naszego sklepu znajdują się systemy zagospodarowania wody szarej dla budynków jednorodzinnych. Dzielą się one na:

  • Systemy wykorzystania wody szarej wewnętrzne bazujące na zbiornikach wewnątrz budynku, np. w piwnicy,
  • Systemy recyklingu wody szarej zewnętrzne — bazujące na zbiornikach podziemnych,
  • Systemy hybrydowe połączenie systemu wody szarej i wody deszczowej.
Recykling wody szarej jest bardzo popularny na zachodzie Europy i staje się coraz bardziej w Polsce. Systemy wykorzystania ścieków szarych pozwalają znacznie ograniczać wydatki z domowego budżetu na wodę bieżącą. Umożliwia to także obniżać koszty, które są związane z odbiorem ścieków. Więcej informacji w poradniku

Oferta sklepu Aquatechnika to idealne miejsce na zakup systemów wody szarej. Gwarantujemy dostawę na terenie całej Polski - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice, inne oraz dostawy zagraniczne. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty renomowanych marek światowych oraz producentów polskich w atrakcyjnych cenach. Gama produktów obejmuje systemy dla gospodarstw domowych wewnętrzne oraz zewnętrzne, jak również zestawy hybrydowe. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do sprawdzenia atrakcyjnych ofert oraz do kontaktu z doradcami. Oferujemy najniższe ceny i możliwość negocjacji.

FAQ

Co to jest woda szara?

Termin wody szarej oznacza zabrudzoną wodę np. po myciu rąk, kąpieli, praniu, myciu warzyw etc. Natomiast nie zawiera ona moczu i fekaliów. Szara woda to surowiec, który można powtórnie wykorzystać.
1

Czy szara woda nadaje się do picia?

Szara woda nie jest przeznaczona do picia. Po filtracji woda zwiera jeszcze zanieczyszczenia, bakterie i pozostałości po procesach mycia i prania. W związku z tym nie spełnia wszystkich standardów wody zdatnej do spożycia. Aby szara woda nadawała się do spożycia należy ją uzdatnić.
1

Jakie są korzyści z wody szarej?

W gospodarstwie domowym ponad 30 % wody zużywana jest do spłukiwania WC, do prania jest to kolejne 15 %. Łącznie ponad 50 % (nawet do 80 %) wody zużywa się do prania, mycia i innych prac. Szara woda z powodzeniem może zastąpić wodociągową w tych przypadkach. W rezultacie istotnie ograniczy to koszty zużycia i odbioru ścieków, ponieważ część wody będzie wracać z powrotem do obiegu w domu. Woda szara przynosi korzyści ekonomiczne oraz ekologiczne.
0

Jak działa system wody szarej?

System wody szarej składa się głównie z instalacji rur odpływowych z umywalek, wanien, prysznicy i pralek, które są połączone ze zbiornikiem na wodę szarą. W zbiorniku zachodzi proces oczyszczania za pomocą systemu zaawansowanych filtrów. Następnie oczyszczona woda kierowana jest do zbiornika wody czystej, skąd systemem rur trafia do spłuczek, pralek, zraszaczy ogrodowych itd. Za dystrybucję wody odpowiada system pompowy, czyli centrala bądź sterownik z pompami, które zasilają przybory sanitarne.
0

Czy woda szara wymaga osobnej instalacji?

Woda szara wymaga zaprojektowania osobnej instalacji (w oparciu m.in. o normę PN-EN 12056-2), aby nie doszło do skażenia wtórnego wody pitnej. Powszechnie stosowane są również zawory antyskażeniowe, które nie dopuszczają do mieszania się medium. Bardzo ważne jest, żeby zaplanować instalację przed wybudowaniem domu. W przeciwnym wypadku przeprojektowanie instalacji będzie bardzo czaso i kosztochłonne i może okazać się nieopłacalne.
0

Czy można podlewać ogród szarą wodą?

Woda szara, czyli woda po praniu, myciu i kąpieli z powodzeniem nadaje się do podlewania ogrodu. Systemy wody szarej zawierają systemy filtrów, które zapewniają odpowiedni stopień czystości wody do takiego wykorzystania.
1

Do czego wykorzystać wodę szarą?

Szara woda nadaje się z powodzeniem do zasilenia spłuczek, pralek, zraszaczy ogrodowych, zasilenia węży do prac ogrodowych. Po procesie oczyszczania woda spełnia minimalne wymogi do wymienionych celów.
0

Czy system wody szarej może wykorzystać też deszczówkę?

Tak, jest to możliwe. W praktyce zależy to od modelu. W ofercie są hybrydowe systemy zagospodarowania wody szarej, które umożliwiają zastosowanie również deszczówki. 
0