DOBÓR SYSTEMU ZAGOSPODAROWANIA WODY DESZCZOWEJ

Ponad 50% zużywanej wody możemy zastąpić wodą o niższej jakości, czyli woda deszczową. Doskonale nadaje się ona do spłukiwania toalet, na które zużywa się ok. 45 l wody na dzień, mycia podłóg oraz samochodów, gdzie...

OBLICZANIE POJEMNOŚCI ZBIORNIKA WODY DESZCZOWEJ

Chcielibyśmy Państwu zaprezentować metodykę obliczeniową dla doboru pojemności zbiornika do wody deszczowej. W obliczeniach brany jest pod uwagę szacowany uzysk wody deszczowej oraz zapotrzebowanie wody jaką dany...

KALKULATOR DOBORU ZBIORNIKA NA DESZCZÓWKĘ

Prosty kalkulator doboru pojemności zbiornika na deszczówkę , który przelicza możliwości uzysku wody deszczowej na okres roczny oraz w zależności od wpisanych poborów oraz powierzchni oblicza szacowaną ilość zużycia...

ZGŁOSZENIE PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków? Zgłoszenie czy pozwolenie na budowę? Jak wygląda procedura? Odpowiedzi na te pytania oraz więcej informacji w artykule.

DOTACJA MOJA WODA - ZAMÓW WCZEŚNIEJ, SKORZYSTAJ Z DOTACJI W 2022

Ogólnopolski program dofinansowań do systemów zagospodarowania wody opadowej co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Druga edycja programu w 2021 r. została zakończona. Jak będzie w roku 2022 r.?

SYSTEM OCZYSZCZANIA WODY SZAREJ DLA GOSPODARSTWA DOMOWEGO - OPIS MECHANIZMU DZIAŁANIA

Woda szara to surowiec, który traktowany jest jako ściek (odpad). System zagospodarowania wody szarej generuje istotne oszczędności oraz działa pozytywnie na środowisko naturalne.

OSIEDLE MIESZKANIOWE RYŻOWA PARK

Osiedle Ryżowa Park zostało wyposażone w rozwiązanie pozwalające na oszczędzanie zasobów wodnych. Woda deszczowa posłuży do zasilania toalet i pisuarów. 

DOTACJA NA DESZCZÓWKĘ GDAŃSK

Władze miasta kontynuują program dofinansowań małej retencji. Także w tym roku mieszkańcy miasta od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. mogą składać wnioski o dofinansowanie z tytułu przydomowej retencji.

DOTACJA NA DESZCZÓWKĘ - WARSZAWA CHWYTA WODĘ

W stolicy wystartował program „Warszawski program ochrony zasobów wody” pod hasłem „Warszawa chwyta wodę”. Termin składania wniosków w 2022 r. ustalono od 1 września 2021 r. do 31 marca 2022 r.