Filtruj według

Liczba komór

Liczba komór

Oczyszczalnia

Oczyszczalnia

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 1 756,00 zł - 4 527,00 zł

Oczyszczalnie Drenażowe

Przydomowe Oczyszczalnie drenażowe

to idealne rozwiązanie na przydomową oczyszczalnie w miejscu, gdzie występują dogodne warunki gruntowe. Chodzi o to, żeby grunt był przepuszczalny a poziom wód gruntowych jest stosownie niski. Działanie oczyszczalni opiera się o dwa procesy beztlenowy, który jest przeprowadzamy w osadniku, i tlenowy , który zachodzi w drenażu. Dlatego wcześniej wspomniane warunki są ważne. Warto także zwrócić uwagę na umiejscowienie oczyszczalni na działce. Trzeba pamiętać, aby osadnik i drenaż był odpowiednio oddalony od budynku i granicy działki, itp.

Zapraszamy do skorzystania z naszego poradnika - Warunki techniczne posadowienia oczyszczalni. 

Aktywne filtry

Oczyszczalnie drenażowe

Składają się z dwóch podstawowych elementów: Osadnik gnilny jest podstawowym urządzeniem występującym we wszystkich układach technologicznych, w których realizowany jest pierwszy stopień oczyszczania (czyli tzw. podczyszczanie beztlenowe). Następuje w nim wstępne oczyszczenie ścieków. Zanieczyszczenia cięższe od wody opadają na dno (sedymentują) i ulegają rozkładowi w procesie fermentacji beztlenowej, lżejsze wypływają na powierzchnię i tworzą kożuch (flotują). W wyniku zachodzących procesów usuwane są ze ścieków przede wszystkim zanieczyszczenia pływające i zawiesiny, jak również związki organiczne. Drenaż rozsączający to układ podziemnych perforowanych rur drenarskich (drenów) wprowadzających do gruntu ścieki wstępnie oczyszczone w osadniku gnilnym. Ścieki, przepływające przez kolejne warstwy filtracyjne żwiru i piachu (ułożone pod drenami), ulegają rozkładowi w procesach biologicznego utlenienia, przy udziale mikroorganizmów.

Zapraszamy do skorzystania z naszego poradnika - Warunki techniczne posadowienia oczyszczalni. 

Aquatechnika to idealne miejsce na zakup oczyszczalni drenażowej. Gwarantujemy dostawę na terenie całej Polski - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice,inne oraz dostawy zagraniczne. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do sprawdzenia atrakcyjnych ofert oraz do kontaktu z doradcami.  Oferujemy najniższe ceny i możliwość negocjacji.