Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 1 632,00 zł - 11 209,00 zł

Oczyszczalnie drenażowe

Przydomowe oczyszczalnie drenażowe to idealny przykład rozwiązanie przydomowej oczyszczalni w miejscu, gdzie występują dogodne warunki gruntowe. Warunkiem ich montażu jest to, żeby grunt był przepuszczalny, a poziom wód gruntowych odpowiednio niski. Działanie oczyszczalni opiera się o dwa procesy: beztlenowy, który jest przeprowadzamy w osadniku i tlenowy, który zachodzi w drenażu. Dlatego wcześniej wspomniane warunki są bardzo istotne. Warto także zwrócić uwagę na umiejscowienie oczyszczalni na działce. Trzeba pamiętać, aby osadnik i drenaż był odpowiednio oddalony od budynku i granicy działki, itp. Odległości te są warunkowane przez prawo. Więcej informacji uzyskacie Państwo w naszych poradnikach. Zapraszamy do skorzystania z poradników:

Warunki techniczne posadowienia oczyszczalni
Przydomowe oczyszczalnie ścieków wymagania prawne i lokalizacyjne

Aktywne filtry

Oczyszczalnia drenażowa Gama

 • Przydomowa drenażowa oczyszczalnia ścieków
 • Tradycyjna wersja drenażu
 • Modele dla 2 osób, 5 osób oraz 7 osób
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
1 632,90 zł Cena podstawowa 1 774,89 zł
1 327,56 zł netto
Najniższa cena: 1 597,40 zł +2%

Oczyszczalnia drenażowa Water

 • Drenażowa oczyszczalnia ścieków
 • Z drenażem tradycyjnym
 • Rozwiązania dla 4 lub 6 lub 8 lub 10 osób
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
3 521,06 zł Cena podstawowa 3 956,25 zł
2 862,65 zł netto
Najniższa cena: 3 521,06 zł 0%

Oczyszczalnia tunelowa Eko

 • Oczyszczalnia z tunelemi rozsączającymi
 • Modele dla 4 do 6 osób
 • Niewielka powierzchnia zabudowy
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
3 938,88 zł Cena podstawowa 4 425,71 zł
3 202,34 zł netto
Najniższa cena: 3 894,63 zł +1%

Oczyszczalnia tunelowa Water

 • Oczyszczalnia z tunelami rozsączającymi
 • Osadnik jednokomorowy i dwukomorowy
 • Modele dla 4,6,8 do 10 użytkowników
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
4 385,74 zł Cena podstawowa 4 927,80 zł
3 565,64 zł netto
Najniższa cena: 4 336,46 zł +1%

Oczyszczalnia Euro Solid

 • Pojemność osadnika gnilnego 2000 i 3000 l
 • Dla RLM od 1 do 7 osób
 • Oczyszczalnia drenażowa dla dobrej i bardzo dobrej przepuszczalności gruntu
star star star star star
1 Recenzji 
Cena
3 647,86 zł Cena podstawowa 4 192,95 zł
2 965,74 zł netto
Najniższa cena: 3 647,86 zł 0%

Oczyszczalnia Euro Tunel

 • Pojemność osadnika gnilnego 2000 i 3000 l
 • Dla RLM od 1 do 7 osób
 • Oczyszczalnia tunelowa dla bardzo dobrej przepuszczalności gruntu
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
5 153,39 zł Cena podstawowa 5 923,43 zł
4 189,75 zł netto
Najniższa cena: 5 153,39 zł 0%

Oczyszczalnia drenażowa Euro Try HDPE

 • Pojemność osadnika gnilnego Try 4000 i 5000 l
 • Dla RLM od 8 do 12 osób
 • Oczyszczalnia drenażowa z osadnikiem strukturalnym
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
8 238,59 zł Cena podstawowa 9 469,65 zł
6 698,04 zł netto
Najniższa cena: 8 238,59 zł 0%

Oczyszczalnia drenażowa Euro Tunel Try HDPE

 • Pojemność osadnika gnilnego Try 4000 i 5000 l
 • Dla RLM od 8 do 12 osób
 • Oczyszczalnia tunelowa z osadnikiem strukturalnym
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
9 751,82 zł Cena podstawowa 11 208,99 zł
7 928,31 zł netto
Najniższa cena: 9 751,82 zł 0%

Oczyszczalnia tunelowa Gama

 • Przydomowa tunelowa oczyszczalnia ścieków
 • Szambo ekologiczne
 • Modele dla 2, 5 i 7 osób
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
1 640,57 zł Cena podstawowa 1 822,86 zł
1 333,80 zł netto
Najniższa cena: 2 442,37 zł -33%

Budowa i zasada działania oczyszczalni drenażowych

Oczyszczalnie drenażowe składają się z 2 podstawowych elementów: 

 • Osadnika gnilnego, który jest podstawowym urządzeniem występującym we wszystkich układach technologicznych, w których realizowany jest pierwszy stopień oczyszczania (czyli tzw. podczyszczanie beztlenowe). Następuje w nim wstępne oczyszczenie ścieków. Zanieczyszczenia cięższe od wody opadają na dno (sedymentacja) i ulegają rozkładowi w procesie fermentacji beztlenowej. Lżejsze wypływają na powierzchnię i tworzą kożuch (flotacja). W wyniku zachodzących procesów usuwane są ze ścieków przede wszystkim zanieczyszczenia pływające i zawiesiny oraz związki organiczne. 
 • Drenażu rozsączającego - układu podziemnych perforowanych rur drenarskich (drenów) wprowadzających do gruntu ścieki wstępnie oczyszczone w osadniku gnilnym. Ścieki, przepływające przez kolejne warstwy filtracyjne żwiru i piachu (ułożone pod drenami), ulegają rozkładowi w procesach biologicznego utlenienia, przy udziale mikroorganizmów.
Więcej informacji uzyskacie Państwo w sekcji poradników. Zapraszamy do skorzystania z naszego poradnika - Warunki techniczne posadowienia oczyszczalni. 

Aquatechnika to idealne miejsce na zakup oczyszczalni drenażowej. Gwarantujemy dostawę na terenie całej Polski - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice,inne oraz dostawy zagraniczne. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do sprawdzenia atrakcyjnych ofert oraz do kontaktu z doradcami.  Oferujemy najniższe ceny i możliwość negocjacji.

FAQ

Czy trzeba mieć pozwolenie na budowę oczyszczalni?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,5 m3 na dobę nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, ale zwykłego zgłoszenia (art. 29 ust. 1 pkt 3 oraz art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa Budowlanego). Obecność kanalizacji miejskiej wyklucza możliwość postawienia oczyszczalni. Ponadto zabronione jest jej budowanie na terenach okresowo zalewowych. Więcej informacji także na temat pozwolenia wodnoprawnego oraz procedury zgłaszania znajduje się w poradniku.
0

Która oczyszczalnia będzie odpowiednia na ogródki działkowe?

W przypadku doboru rodzaju oczyszczalni do konkretnej działki konieczne jest uwzględnienie kilku czynników. Należą do nich powierzchnia działki, poziom wód gruntowych, przepuszczalność gleby. Oczyszczalnia drenażowa sprawdzi się dobrze, gdy mamy do dyspozycji relatywnie dużą powierzchnię terenu i warunki wodnogruntowe są korzystne (niski poziom wód gruntowych i dobra przepuszczalność gleby). Oczyszczalnie biologiczne są rozwiązaniem nowocześniejszym, spełniającym normy europejskie (można je stosować w aglomeracjach), jednakże ich wadą jest to, że wymagają zasilania prądowego. Więcej informacji na temat doboru oczyszczalni znajduje się w poradniku.
1

Jak często należy opróżniać osadnik?

Częstotliwość opróżniania osadnika jest zależna od ilości osób korzystających z instalacji oraz od wielkości osadnika. Przyjmuje się, że najczęściej osad należy wywozić co roku. Opróżnianie najlepiej zlecić specjalistycznej firmie, gdyż należy go zutylizować. Osad jest produktem ubocznym procesu fermentacji, która jest prowadzona przez bakterie. Należy również pamiętać o okresowym dodawaniu porcji bakterii do oczyszczalni. Biopreparaty wspomagają działanie oczyszczalni i usuwają nieprzyjemny zapach.
1

Czy drenaż należy obsypać żwirem?

Standardowy drenaż składa się z układu kilku równolegle połączonych ze sobą perforowanych rur z tworzywa sztucznego. Ich celem jest równomierne rozprowadzenie podczyszczonych ścieków do warstwy filtracyjnej, którą należy właśnie wykonać ze żwiru lub drobnego tłucznia. Alternatywą dla takie rozwiązania są skrzynki rozsączające, które nie wymagają zastosowania warstwy żwiru. Ilość skrzynek zależna jest od ilości osób korzystających z instalacji oraz od przepuszczalności gleby. Więcej informacji oraz instrukcja doboru znajduje się w poradniku.
1

Czym różnią się tunele od rur drenarskich?

Tunele zajmują mniej miejsca od rur drenarskich i można je zastosować w gruntach o słabej przepuszczalności. Dodatkowo należy uwzględnić fakt, iż rury drenarskie ulegają zapychaniu. Tunele uważa się za rozwiązanie bardziej wydajne i mniej awaryjne.
1

W jakich odległościach należy układać rury/tunele?

Poszczególne rury drenażowe powinny być oddalone od siebie o przynajmniej 1,5 m i prowadzone ze spadkiem wynoszącym od 1 do 3 promili. Maksymalna długość jednej nitki drenażowej nie powinna przekraczać 25 metrów. Więcej informacji w poradniku.
1

Czy nad drenażem można sadzić rośliny?

Nie wolno sadzić na tym obszarze roślin z rozwiniętym systemem korzeniowym, ponieważ mógłby on uszkodzić instalację. Przyjmuje się, że odległość drenażu od drzew i krzewów w przybliżeniu ma wynosić 3 m. Odległość ta jest umowna, należy ją traktować zdroworozsądkowo. Więcej informacji w poradniku.
1

Ilu komorowy osadnik wybrać?

W przypadku większej pojemności zbiorników zalecamy rozwiązania dwu, a nawet trzykomorowe. Wielokomorowe osadniki poprawiają efektywność procesu oczyszczania, co przekłada się na lepiej oczyszczone ścieki. Kilkukomorowy osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków lepiej separuje cząstki stałe oraz substancje tłuszczowe.
1