Ogrzewanie zbiorników

Taśmy grzewcze i izolacje termiczne do zbiorników na paliwa są skutecznym rozwiązaniem do ogrzewania i utrzymania wymaganej temperatury substancji w nich przechowywanych. Regulacja temperatury przy użyciu taśmy odbywa się za pomocą termostatu. Z kolei izolacja termiczna zapewnia pokrycie zbiornika dodatkową warstwą pianki poliuretanowej. Ogrzewanie pozwala uniknąć przegrzania, kondensacji i zamarznięcia substancji w zbiorniku. W ofercie naszego sklepu posiadamy produkty firmy Swimer i Kingspan.

Aktywne filtry

Wentylator wyciąg z filtrem 1600 BP z kratką

  • Wentylator wyposażony dodatkowo w kratkę z filtrem
  • Swobodny przepływ powietrza 55 m3/h
  • Kompatybilny ze zbiornikami Swimer
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
492,00 zł
400,00 zł netto

Zalety ogrzewania zbiorników na paliwo

♦ Taśmy grzewcze i izolacje termiczne chronią substancje przed zamarzaniem oraz zapobiegają ich krystalizacji i kondensacji
♦ Kontrolują poziom temperatury przechowywanej cieczy niezależnie od warunków atmosferycznych
♦ Ciągłe działanie podczas chłodniejszych okresów jesiennych i zimowych


Ogrzewanie zbiorników - zastosowanie 

Taśmy grzewcze i izolacje termiczne to idealne rozwiązanie dla zbiorników stawianych na zewnątrz, gdzie temperatura spada poniżej +5 st. C. Mogą znaleźć swoje zastosowanie w przemyśle rolniczym, spożywczym, rafineryjnym. Mogą również być użytkowane jako wstępny etap podgrzewania reaktorów przemysłowych.

Ogrzewanie zbiorników - montaż

W celu obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej w zbiorniku stosuje się izolacje termiczne. Poprzez pokrycie zbiornika dodatkową warstwą składającą się z pianki poliuretanowej, zyskujemy pewność, że przechowywana ciecz uzyska odporność na wahania temperatur. Taśmy przytwierdza się bezpośrednio do ścianek zbiorników za pomocą pianki. Regulacja temperatury w zbiorniku odbywa się za pomocą termostatu. Dodatkowo można wykonać się izolację cieplną.

Dobór mocy grzewczej zbiorników

Głównym kryterium doboru mocy grzewczej zbiornika jest jego wielkość. Następnie ustala się poziom temperatury, jaka miałaby być w nim utrzymywana. Bierze się także pod uwagę temperaturę otoczenia oraz grubość jego izolacji cieplnej. Taśmy grzewcze i izolacje termiczne spełniają normy europejskie w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Oferta sklepu Aquatechnika to idealne miejsce na zakup pistoletów dystrybucyjnych. Gwarantujemy dostawę na terenie całej Polski - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice, inne oraz dostawy zagraniczne. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty renomowanych marek światowych oraz producentów polskich w atrakcyjnych cenach. Gama produktów obejmuje pistolety dystrybucyjne nalewowe. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do sprawdzenia atrakcyjnych ofert oraz do kontaktu z doradcami.  Oferujemy najniższe ceny i możliwość negocjacji.