Biologiczna oczyszczalnia z tunelami PRIMAtech-E SBR zbiornik rotacyjny
 • Biologiczna oczyszczalnia z tunelami PRIMAtech-E SBR zbiornik rotacyjny
 • Biologiczna oczyszczalnia z tunelami PRIMAtech-E SBR zbiornik rotacyjny
 • Biologiczna oczyszczalnia z tunelami PRIMAtech-E SBR zbiornik rotacyjny

Biologiczna oczyszczalnia z tunelami PRIMAtech-E SBR zbiornik rotacyjny

13 929,75 zł brutto
11 325,00 zł netto
29-301
Oczyszczalnia:
Na zamówienie
Zapytaj o produkt?
 • W komplecie z tunelami rozsączającymi
 • Od 2 do 14 użytkowników
 • Ze zbiornikiem rotacyjnym dwukomorowym

Kompletna biologiczna oczyszczalnia PRIMAtech-E SBR z tunelami rozsączającymi - zbiornik rotacyjny

Kompletna biologiczna oczyszczalnia ścieków z tunelami rozsączającymi. Przydomowa oczyszczalnia PRIMAtech-E SBR jest przeznaczona do ścieków bytowych i gospodarczych. Oczyszczalnia charakteryzuje się wysoką skutecznością na poziomie: BZT5 - 98,8%, ChZT - 95,0%, Zawiesina ogólna - 98,0%. Jej zaletami są również niewielka powierzchnia wykopu, niskie koszty eksploatacji, brak urządzeń elektrycznych w zbiorniku i niewielkie ilości osadów. Sterownik Siemens jest bardzo przyjazny dla użytkownika z uwagi na jego intuicyjny interfejs. Oprócz tego sterownik ma automatyczny system powiadamiania użytkownika o przeglądnie okresowym. Informuje o tym za pomocą sygnalizacji świetlnej (diody). Ma możliwość łączenia się poprzez komunikację Ethernet. Zapisuje dane procesowe. Z innymi urządzeniami łączy się w standardzie Drag & Drop. Logowania na karcie Micro SD. 

Tunele rozsączające to rozwiązanie bardzo dobre w przypadku mniejszych powierzchni zlewni. Można z nich stworzyć długie ciągi drenarskie (nitki). Zaletą tuneli rozsączających jest fakt, iż można je instalować dość płytko. Charakteryzują się dużą objętością, co gwarantuje, że tunel się nie będzie zapychał. Jest to rozwiązanie bardziej wydajne od klasycznego drenażu. 

Oczyszczanie ścieków odbywa się w zbiorniku rotacyjnym dwukomorowym. Został on wyprodukowany metodą rotacyjną (rotomoulding) z polietylenu. Materiał ten nie blaknie i nie koroduje. Jest odporny na substancje chemiczne, również żrące ścieki. Polietylen wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zbiornik nie ma szwów ani zgrzewów. Konstrukcja zbiornika i właściwości polietylenu zapewnia wysoki stopień szczelności i trwałości. Dlatego ryzyko wycieku jest zminimalizowane.

Oczyszczalnia PRIMAtech-E SBR działa na zasadzie sekwencyjnego reaktora biologicznego. W osadniku wstępnym ścieki są oczyszczane mechanicznie. Druga komora pełni rolę bioreaktora i osadnika wtórnego. Następnie ścieki są kierowane do drenażu rozsączającego.

To, co wyróżnia oczyszczalnię PRIMAtech na tle innych rozwiązań, to zegar czasu rzeczywistego. Podczas pierwszego uruchomienia instalator dokonuje ustawień i jednym z nich jest właśnie zegar czasu, na podstawie, którego działa oczyszczalnia. Sterownik o ustalonych godzinach wysyła sygnały do oczyszczalni i uruchamia kolejne etapy procesu oczyszczania. System ten został opracowany na podstawie danych statystycznych o trybie dnia użytkowników. Przykładowo w godzinach porannych jest duże zużycie wody, które jest spowodowane przygotowaniami do dnia pracy. Drugie największe zużycie w ciągu dnia jest obserwowane po południu i w godzinach wieczornych (powrót z pracy). Oczyszczalnia PRIMAtech jest dostosowana do trybu życia jej użytkowników. Uruchamia kolejne etapy procesu, dzięki czemu ścieki są oczyszczane w sposób optymalny, zachowując najwyższą wydajność.

Proces dzieli się na 5 etapów: 

1. Napełnianie — podczyszczone w osadniku wstępnym ścieki są przepompowywane do bioreaktora;
2. Napowietrzanie — biologiczne oczyszczanie ścieków jest inicjowane poprzez sekwencyjne napowietrzanie; 
3. Sedymentacja — osad opada na dno zbiornika;
4. Dekantacja — oczyszczone ścieki są przepompowane do rury odpływowej, a następnie do odbiornika; 
5. Recyrkulacja — nadmierny osad jest odpompowywany do osadnika wtórnego;


Schemat pracy biologicznej oczyszczalni PRIMAtech-E SBR


Przydomowe oczyszczalnie ścieków PRIMAtech-E SBR są opatrzone znakiem CE. Oznacza to, że spełniają restrykcyjne wymogi i są zgodne z normą PN-EN 12566-3+A2:2013. Badanie właściwości użytkowych wykonało laboratorium notyfikowane.
Oczyszczalnia PRIMAtech-E SBR jest produktem wysokiej jakości, zgodnym z europejskimi standardami. To czyni ją wyjątkowo atrakcyjną propozycją biologicznej oczyszczalni ścieków. 

Zestaw oczyszczalni biologicznej z nowoczesnymi tunelami rozsączającymi:

 • Osadnik wstępny z bioreaktorem,
 • Skrzynka sterująca ze sterownikiem PLC Siemens z elektrozaworami i dmuchawą (do skrzynki dołączony jest również fundament),
 • Przewody powietrzne (4 x 5 m),
 • Nadstawka h = 0,6 m (inne wymiary na zamówienie),
 • Tunel rozsączający EP100 wraz z deklami,
 • Studzienka rozdzielcza MSR-5 z 5 wylotami H = 850 mm,
 • Rura pełna PCV 110 1 m,
 • Kolanko PCV 90º,
 • Kominek napowietrzający PCV.
Dane techniczne oczyszczalni biologicznej

Model oczyszczalni 
SBR 4
SBR 6
SBR 8
SBR 10
SBR 12
Ilość użytkowników RLM
2-5
6-7
8-10
10-12
12-14
Ilość zbiorników [szt.]
1
2
2
3
3
Pojemność zbiorników [m3]
3,0
2 x 2,0
3,0
2,0
2 x 3,0
2 x 2,0
3,0
Tunel rozsączający EP100 [szt.]
25
35
40
50
60
Dekiel do tunelu EP100 [szt.]
4
4
4
4
6
Studzienka rozdzielcza MSR-5 [szt.]
1
Rura pełna PCV 1 m [szt.]
4
5
5
5
7
Kolanko PCV 90º [szt.]
2
4
4
4
5
Kominek napowietrzający PCV [szt.]
2
2
2
2
3
Średnica wlotu [mm]
160
Kod produktu
29-301
29-303
29-308
29-309
29-310

Oczyszczalnie należy dobrać w zależności od przepustowości dobowej i liczby mieszkańców. Bardzo ważne jest prawidłowe zaplanowanie jej lokalizacji. Należy również przeprowadzić badanie gruntów. Informacje na ten temat znajdą państwo w tym poradniku. Szczegóły odnośnie montażu znajdują się w instrukcji producenta. Zapraszamy również do kontaktu. 

W ofercie sklepu posiadamy również wersję tej oczyszczalni biologicznej z drenażem tradycyjnym. Oprócz tego oferujemy także oczyszczalnię biologiczną z osadnikiem Try z klasycznym drenażem lub z tunelami rozsączającymi

Podsumowanie

0

star_border star_border star_border star_border star_border

(0 Recenzji)

Wybierz wiersz poniżej, aby filtrować recenzje.

editNapisz recenzję