Zbiornik Elbi CB
  • Zbiornik CB
  • Zbiornik CB
  • Zbiornik Elbi CB
  • Zbiornik Elbi CB 500

Zbiornik na wodę pitną CB

681,00 zł brutto
553,66 zł netto
CB-100
Pojemność:
Termin realizacji 3-7 dni
Zapytaj o produkt?
  • Polietylenowe zbiorniki do cieczy spożywczych
  • Zbiorniki w kształcie sześcianu
  • Pojemność od 100 do 500 l

Zbiornik CB

Naziemne zbiorniki na wodę pitną oraz deszczową

Polietylenowe naziemne zbiorniki CB przeznaczone są do magazynowania cieczy spożywczych, wody pitnej, a także też wody deszczowej (dokładnie tak, jak zbiorniki: Zbiorniki CPZbiorniki CV czy Zbiorniki CHO). Zbiorniki odporne są na działanie promieni słonecznych, mogą być posadowione w terenie niezadaszonym. Możliwość użytkowania w temperaturze od -50 °C do +60 °C . Odpowiednia instalacja zbiorników na wodę pitną, zgodna z zaleceniami producenta, gwarantuje zabezpieczenie przed rozwojem glonów. W zbiornikach istnieje możliwość przechowywania kilkudziesięciu różnych substancji chemicznych m. in.: kwasów, zasad, alkoholi itp. (szczegóły w tabeli odporności).

Zbiorniki naziemne na wodę posiadają deklarację zgodności z dyrektywą EC Nr. 10/2011 DT, 14/01/2011, 1935/2004 DT, 27/10/2004. Są opatrzone atestem PZH, który upoważnia do kontaktu z cieczami spożywczymi. 

Wymiary

Pojemność [l]
Długość [mm]
Wysokość [mm]
Szerokość [mm]
Indeks
100
500
575
500
CB-100
200
700
625
600
CB-200
300
800
655
700
CB-300
500
1066
770
716
CB-500
501
716
1120
716
CBA-500

Specyficzne kody

ean13
8019742029486

ZBIORNIKI NA WODĘ PITNĄ – INSTALACJA KRÓĆCÓW PRZYŁĄCZENIOWYCH

Zbiorniki na wodę pitną są produkowane przy użyciu technologii formowania obrotowego, co pozwala na produkcję zbiorników w całości, bez konieczności spawania ze sobą poszczególnych elementów co korzystnie wpływa na wytrzymałość mechaniczną zbiornika. Zbiorniki z polietylenu są lżejsze niż ich odpowiedniki ze stali czy żywic. Zbiorniki wykonane z nietoksycznego polietylenu, doskonale nadają się do przechowywania płynów spożywczych jak również do magazynowania substancji technicznych wykorzystywanych w różnych procesach produkcyjnych. Materiał polietylenowy zapobiega rozwojowi glonów poprzez nieprzepuszczalność promieniowania słonecznego. Zbiornik jest wytrzymały na temperatury od -20 do +80 °C.

Proponowane zbiorniki doskonale nadają się do:

• przechowywania wody pitnej lub innych płynów przeznaczonych do celów spożywczych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków,

• budowy zbiorników buforowych, wykorzystywanych w przypadku spadku ciśnienia lub braku wody,

• tworzenia zapasów wody wykorzystywanych w celach przeciwpożarowych, do prania lub zmywania,

• dostarczania wody w przypadku jej braków na samochodach dystrybucyjnych,

gromadzenia i wykorzystywania wody deszczowej, która może być wykorzystywana do nawadniania lub spłukiwania toalet itp.

 

 Instalacja króćców przyłaczeniowych

Polietylenowe zbiorniki posiadają pokrywę z polipropylenu wyposażoną w odpowietrzenie z osłoną przeciwgrzybową oraz przyłącza gwintowane. Na życzenie klienta istnieje możliwość wykonania dodatkowych otworów wlotowych i wylotowych. Poniżej przedstawiam sposób w jaki prawidłowo wykonać montaż króćców przyłączeniowych.

 

1) Przygotowanie otworu

Otwór pod króciec należy wywiercić za pomocą otwornicy na środku płaskiej powierzchni znajdującej się u dołu zbiornika, ok. 10 cm nad jego dnem. Średnica otworu powinna być równa średnicy króćca.
Przygotowanie otworu w zbiorniku. 

2) Montaż króćca

Nałożyć na króciec uszczelkę, a następnie od środka zbiornika przełożyć go przez uprzednio wywiercony otwór. W razie problemów z przełożeniem, króciec można lekko wbić przy pomocy gumowego młotka. Na wystający ze zbiornika króciec nałożyć drugą uszczelkę oraz nakrętkę.

Montaż króćca w zbiorniku na wodę pitną

 

3) Dokręcenie króćca

Nakrętkę dokręcić do końca, np. przy pomocy klucza łańcuchowego do rur. Następnie oczyścić zbiornik oraz króciec z wiórów powstałych podczas montażu.

      Dokręcanie króćca w zbiorniku na wodę pitną

Wszystkie zbiorniki posiadają niezbędne atesty i certyfikaty zezwalające na styczność zbiorników z produktami spożywczymi. 

 

Oferta na zbiorniki na wodę pitną

Podsumowanie

0

star_border star_border star_border star_border star_border

(0 Recenzji)

Wybierz wiersz poniżej, aby filtrować recenzje.

editNapisz recenzję