Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 2 164,00 zł - 8 298,00 zł

Separatory substancji ropopochodnych

Separatory ropopochodnych to urządzenia, które stosuje się do podczyszczania wody opadowej lub procesowej w celu oddzielenia zanieczyszczeń (węglowodorów) które pochodzą z parkingów, mycia aut w myjniach samochodowych, warsztatów samochodowych, czy stacji demontażu pojazdów.  W naszej ofercie posiadamy separatory z wkładem koalescencyjnym i lamelowym klasy I, dla których stężenie ropopochodnych na odpływie musi być poniżej normy 5 mg/l. Posiadamy separatory z zintegrowanym osadnikiem, z dodatkowym by-passem (obejściem hydraulicznym) oraz z zintegrowaną komorą pompową. Polecamy zapoznać się z poradnikiem: "Dobór separatora substancji ropopochodnych"Zapraszamy do kontaktu z doradcami w celu doboru odpowiedniego przepływu separatora oraz pojemności osadnika.

Aktywne filtry

Separator ropopochodnych SWK

  • Separator substancji ropopochodnych 
  • Sprawdzi się w małych zakładach, warsztatach, myjniach
  • Przepływ od 1,5 do 6 l/s
star star star star star
1 Recenzji 
Cena
2 164,41 zł Cena podstawowa 2 302,56 zł
1 759,68 zł netto
Najniższa cena: 2 164,41 zł 0%

Separator ropopochodnych OIL I

  • Separator substancji ropopochodnych
  • Wkład koalescencyjny lub lamelowy
  • Przepływ od 3 do 45 l/s
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
3 743,08 zł Cena podstawowa 3 982,00 zł
3 043,15 zł netto
Oferowane separatory są wykonane z polietylenu metodą formowania rotacyjnego co zapewnia, że zbiornik jest wytrzymały oraz szczelny na długie lata. Niewielka wysokość zbiornika umożliwia ograniczenie kosztów montażu po przez zastosowanie płytszych wykopów podczas instalacji. Separatory w standardowej opcji nadają się do posadowienia w terenie zielonym, jednak przy zastosowaniu się do instrukcji producenta można je instalować w terenie przejezdnym lub jako separatory wolnostojące. Separatory spełniają wszystkie normy i atesty pozwalające na instalację na terenie kraju. 

Aquatechnika to idealne miejsce na zakup separatorów substancji ropopochodnych. Gwarantujemy dostawę na terenie całej Polski - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice,inne oraz dostawy zagraniczne. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do sprawdzenia atrakcyjnych ofert oraz do kontaktu z doradcami. Oferujemy najniższe ceny i możliwość negocjacji.

FAQ

Jak działa separator substancji ropopochodnych?

Oczyszczanie ścieków w separatorach ropopochodnych zachodzi w sposób mechaniczny. Najpierw odseparowywane są zanieczyszczenia stałe przy pomocy osadnika (sedymentacja). Następnie cząstki ropopochodne są oddzielane i gromadzone za pomocą filtrów (koalescencyjnego lub lamelowego) w komorze separacyjnej. Finalnie ścieki wypływają z urządzenia przez odpływ do kanalizacji. Odpływ jest wyposażony w automatyczne zamknięcie pływakowe, które zamyka zbiornik w momencie przepełnienia zgromadzonymi substancjami ropopochodnymi.
1

Jaki wkład filtracyjny: lamelowy czy koalescencyjny?

Wybór wkładu jest zależny przede wszystkim od wielkości zlewni. Separatory lamelowe dedykowane są do dużych zlewni, które charakteryzują się zróżnicowaniem wielkości przepływu. Separatory z wkładem lamelowym zalecane są na dużych parkingach, w zakładach przemysłowych, na lotniskach itd. Separatory koalescencyjne stosowane są w zlewniach mniejszych, które charakteryzują się także mniejszym stężeniem zanieczyszczeń. Są dedykowane do warsztatów, myjni samochodowych, stacji paliw itd. Szerzej temat wkładów filtracyjnych omówiono tutaj.
0

Jak dobrać separator ropopochodnych?

Przy doborze separatora ropopochodnych należy kierować się wielkością zlewni, ilością zanieczyszczeń stałych, możliwością pracy przy deszczach nawalnych oraz uwarunkowaniami ekologicznymi, czyli ilością i stężeniem zanieczyszczeń. W celu dobrania separatora ropopochodnych należy wykonać obliczenia. Polegają one na wyliczeniu maksymalnego przepływu wody. Na podstawie otrzymanych wartości należy wybrać odpowiednie oferowane przez producenta rozwiązanie. Więcej informacji oraz kalkulator obliczeń znajdują się w poradniku.
0

Jaki separator do myjni?

Do myjni samochodowych dedykowany jest separator ropopochodnych z większym osadnikiem, który pozwoli na odseparowanie zanieczyszczeń stałych np. większe ilości piasku, kamieni itd. Zaleca się separatory w pełni retencyjne ponieważ oczyszczają one cały przepływ, który może być odprowadzony do kanalizacji. W celu dobrania separatora o odpowiednich parametrach należy wykonać obliczenia. Polegają one na zliczeniu przepływów myjek, które będą tworzyć maksymalny przepływ wody. Na podstawie otrzymanych wartości należy wybrać odpowiednie oferowane przez producenta rozwiązanie. Więcej informacji oraz kalkulator obliczeń znajdują się w poradniku.
1

Jaki separator do parkingu?

Prawidłowy dobór separatora ropopochodnych uzależniony jest od natężenia przepływu wody przez separator. W tym celu stosuje się wzory obliczeniowe. Dodatkowo należy mieć na uwadze specjalne warunki, które są związane z montażem separatora w terenie przejezdnym. Posadowienie wymaga zastosowanie płyty odciążającej i włazu. Na parkingach stosuje się separator ropopochodnych z by-passem, który jest wyposażony w obejście o przepływie większym od przepływu nominalnego. Obejście jest rozwiązaniem zabezpieczającym w sytuacjach nadmiernych odpadów. Więcej informacji oraz przykłady obliczeń w poradniku.
1

Jaki separator do warsztatu samochodowego?

Do warsztatu samochodowego zaleca się separator z wkładem koalescencyjnym. Powoduje on zlepianie mikrokropel węglowodorów w większe skupiska możliwe do separacji. Cząsteczki oddzielanej cieczy unoszą się na powierzchni ścieków tworząc warstwę substancji ropopochodnych. Więcej informacji w poradniku.
0