- today
- perm_identity Mateusz
- label AKTUALNOŚCI
- favorite 0 polubień
- remove_red_eye 1999 odwiedzin
- comment 0 komentarzy
Swimer - polski producent zbiorników magazynowych z Torunia
Kwiecień to wyjątkowy miesiąc dla producentów zbiorników, gdyż 24 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zbiornika do Magazynowania. Zapewne wielu z Was jest zaskoczonych istnieniem takiego święta. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na szczególną rolę zbiorników praktycznie w każdym sektorze gospodarki. Obchodzenie tego dnia ma zwiększyć świadomość społeczną i być pretekstem do podjęcia ważnego tematu magazynowania. Zbiorniki są używane w wielu dziedzinach gospodarki, od transportu, po przemysł, czy też rolnictwo.
Jest to dzień szczególnie istotny dla polskiego producenta zbiorników na wodę, paliwa, AdBlue i RSM, czyli firmy Swimer. Przedsiębiorstwo zostało założone dokładnie 24 kwietnia 2008 r. przez pana Łukasza Otrembę. W 2023 r. obchodzono już 15 lecie tego przedsiębiorstwa. Siedziba firmy znajduje się w Toruniu. Swimer to producent najlepszej jakości zbiorników, który na rynku polskim i globalnym jest chyba wszystkim znany. Zasięg przedsiębiorstwa obejmuje aż 30 krajów na całym świecie. Słynie bowiem z rozwiązań innowacyjnych, które często nadają nowe trendy w produkcji zbiorników. Potwierdzeniem tego są zadowoleni klienci, którzy nie szczędzą pochwał pod ich adresem. Wyroby tej marki są obecne w ogromnej liczbie gospodarstw, stacji paliw i przedsiębiorstw. Producent podkreśla, że ich produkty są zgodne z rygorystycznymi normami jakościowymi: ISO9001, ISO27001, certyfikatem DIBT i deklaracją CE. Produkcja jest nadzorowana przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT).
Korzystając z okazji, postaramy się przybliżyć gamę produktów tym z czytelników, którzy z różnych powodów jeszcze nie natrafili na tę firmę bądź dopiero stawiają pierwsze kroki w branży. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem zbiorników Swimer już od kilku lat. Nasza oferta zawiera bogatą gamę produktów toruńskiej firmy. Z roku na rok pojawiają się kolejne nowoczesne rozwiązania, a sprawdzone modele są udoskonalane. Poniżej przedstawiamy kategorie zbiorników oraz flagowe modele w każdej z nich.
Zbiorniki na olej napędowy Swimer Tank - nowoczesny magazyn na paliwo
Olej napędowy to najpopularniejsze paliwo, stosowane do maszyn w przemyśle i transporcie. Jest to związane z korzystnymi parametrami silników wysokoprężnych. Cechują się bowiem stosunkowo niskim zużyciem paliwa oraz wysokim moment obrotowym, co stanowi najważniejsze atuty silników diesla. Powszechność pojazdów na olej napędowy wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na paliwo. Dlatego też inwestycja w prywatny magazyn oleju napędowego jest wręcz konieczna. Własne zbiorniki pozwalają na redukcję niedoborów paliwa, a więc ograniczamy w ten sposób przestoje. Zaletą jest możliwość większej kontroli poboru przez swoich pracowników. Istnieje również możliwość zakupu dużej ilości paliwa po cenie hurtowej. Oszczędność z tego tytułu w skali roku może stać się istotną częścią budżetu.
Stacjonarne zbiorniki na diesel z linii Comfort-Line to flagowe modele marki. Polietylenowe zbiorniki mają podwójne ścianki - są dwupłaszczowe. Jest to najlepsze zabezpieczenie w razie ewentualnego wycieku. Zgodnie z wymogami prawnymi zbiorniki na paliwo muszą być zabezpieczone przed wyciekami. W tym celu montuje się specjalne wanny wychwytowe. Konstrukcja dwupłaszczowa nie musi być dodatkowo wyposażona w naczynie wychwytujące, gdyż jego funkcję spełnia podwójna ścianka. Warto również wspomnieć o bardzo trwałej konstrukcji zbiorników, dzięki której ryzyko rozszczelnienia jest naprawdę znikome. Polietylen to materiał, który jest odporny na niekorzystne warunki zewnętrzne. Nie koroduje i nie blaknie pod wpływem promieniowania UV. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, nie pęka i nie wybrzusza się. Zbiorniki Swimer Tank Comfort-Line wyróżnia duża - komfortowa szafa dystrybucyjna, która z powodzeniem pomieści wyposażenie i zapewni dobry dostęp do układu dystrybucyjnego. Zbiorniki są oferowane w pojemnościach od 1500 do nawet 10000 l.
Zbiorniki Swimer Tank Eco-Line to ekonomiczna linia stacjonarnych zbiorników na olej napędowy. Jest to wersja bardziej kompaktowa, z mniejszą szafą dystrybucyjną. Niemniej zbiorniki również są wykonane w technologii dwupłaszczowej. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, co zapewnia pełne bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Zbiorniki mają pojemność od 1500 l do 5000 l.
W ofercie znajdują się również mobilne zbiorniki na olej napędowy Mobi 5S. Są to pojemniki jednopłaszczowe stworzone do transportu oleju napędowego. Do wyboru są pojemności 200 i 400 l oraz występują w dwóch wersjach wyposażenia. Są zasilane 12 V bezpośrednio z akumulatora samochodowego. Sprawdzają się przede wszystkim do zaopatrzenia w paliwo maszyn i pojazdów w miejscu ich pracy. Pozwala to na skrócenie okresu bezczynności urządzeń i zachowaniu ciągłości pracy. Producent proponuje również bardziej zaawansowaną wersję zbiorników mobilnych dla wymagających klientów: Mobi 5S Duo. To zbiornik, który umożliwia przewóz oleju napędowego oraz płynu AdBlue na raz. Łączna pojemność wynosi aż 450 l, gdzie 410 jest przeznaczone na ON, a 40 l na AdBlue.
Swimer oferuje wiele wersji wyposażenia swoich zbiorników. Od najprostszych rozwiązań Basic, po zaawansowane systemy Prestige. Podstawowe warianty mają wszystkie niezbędne elementy, które pozwalają stworzyć ze zbiornika prywatną stację dystrybucji paliwa. Wyższe modele zawierają wiele udogodnień, które poprawiają komfort użytkowania. Mają dokładniejsze liczniki, filtry, wydajniejsze pompy. Warto jednak zauważyć, że każdy model zbiornika jest w pełni funkcjonalny i będzie działać poprawnie. Wybór jest zależny od osobistych preferencji klienta i jego wymagań.
Zbiorniki na AdBlue Swimer Blue Tank - idealne rozwiązanie do magazynowania płynu AdBlue
AdBlue to 32,5% wodny roztwór mocznika i jest to płyn stosowany w pojazdach z silnikami diesla. Służy do redukcji szkodliwych związków, które powstają w procesie spalania oleju napędowego. Płyn nie jest bezpośrednio mieszany z paliwem, lecz stanowi dodatek do spalin - jest wtryskiwany pod wysokim ciśnieniem do układu wydechowego pojazdu.
AdBlue wymaga odpowiednich warunków składowania. Zarówno niskie, jak i wysokie temperatury pogarszają właściwości tej substancji. Dlatego też magazynowanie AdBlue jest dość trudne. Zbiorniki muszą być odpowiednio odizolowane oraz w pełni szczelne. Zapotrzebowanie na płyn rośnie przede wszystkim ze względów ekologicznych. Nowe normy emisji nakładają obowiązek dodawania AdBlue na użytkowników pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. Co istotne, wiele pojazdów zostało tak skonstruowanych, że płyn jest wręcz konieczny, aby poprawnie działały.
Firma Swimer z uwagi na rosnące zainteresowanie roztworem AdBlue wprowadziła do swojej oferty dedykowane zbiorniki. Producent proponuje zbiorniki jedno i dwupłaszczowe. Sztandarowym modelem jest Swimer Blue Tank z podwójną ścianką. Jest to konstrukcja bliźniacza do zbiornika na olej napędowy. Zakres pojemności zaczyna się od 2500 l, a kończy na 10000 l. Swimer Blue Tank również ma obszerną szafę dystrybucyjną, która z powodzeniem pomieści wyposażenie zestawu. Drugim modelem zbiornika jest Swimer Blue Tank Eco-Line. Analogicznie do wersji na ON, jest to ekonomiczna odmiana zbiornika na AdBlue. Pojemność do wyboru od 1500 l do 5000 l. Szafa dystrybucyjna jest znacznie mniejsza, ale również wystarczająca.
Obydwa modele zostały wyprodukowane zgodnie z normami. Dwupłaszczowa konstrukcja zabezpiecza przed ewentualnym wyciekiem. W tym przypadku również stanowi izolację termiczną, co jest istotne podczas magazynowania AdBlue. Także tym razem na klienta czeka bogata oferta wyposażenia. Od wersji uproszczonej Basic po zawierającą lepszy osprzęt Prestige. Jak wspomnieliśmy, istotną kwestią jest zachowanie odpowiedniej temperatury składowania. Dlatego też klient może również zamówić pakiet zima/lato, który umożliwia tankowanie AdBlue w skrajnych temperaturach. Standardowo pakiet wchodzi w skład wersji wyposażenia Prestige i składa się z:
- Automatycznego ogrzewanie szafy dystrybucyjnej,
- Elektrycznego wentylatora wyciągowego,
- Izolacji termicznej,
- Taśmy grzewczej.
Zbiorniki na olej opałowy Swimer Heating Oil Tank - bezpieczny zbiornik na paliwo grzewcze
Olej opałowy nadal jest popularnym paliwem do zasilenia kotłów grzewczych w domach i zakładach przemysłowych. Inwestycja we własny magazyn takiego paliwa jest w pełni uzasadniona ekonomicznie. Zapobiegamy w ten sposób ewentualnym przestojom w pracy ogrzewania. A co ważne istnieje możliwość zamówienia większej ilości oleju po cenie hurtowej. Chyba najistotniejszą kwestią jest bezpieczeństwo składowana takiego paliwa. Prawo mówi o szczególnych warunkach, jakie trzeba zapewnić w magazynie oleju opałowego. Regulacje zawierają głównie minimalne odległości, jakie trzeba zachować przy planowaniu miejsca posadowienia zbiornika.
Także w tym przypadku firma oferuje rozwiązanie kwestii magazynowania oleju opałowego. Gama produktów z tej kategorii obejmuje jedno i dwupłaszczowe zbiorniki Swimer Heating Oil Tank. Ogromną zaletą tych modeli jest możliwość instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Z tego też powodu różni się ich wyposażenie. Zbiorniki mają wszystkie niezbędne elementy, potrzebne do wygodnej dystrybucji oleju opałowego.
Zbiorniki są w pełni bezpieczne. Cechuje je praktyczność i wygoda przechowywania oleju opałowego. Są wykonane z polietylenu, który jest bardzo odporny na niekorzystne warunki i uszkodzenia mechaniczne. Heating Oil Tank mają pojemności od 1500 l do nawet 10 000 l. Dodatkowo można je ze sobą w prosty sposób łączyć, tym samym zwiększając sumaryczną pojemność magazynu.
Zbiorniki na wodę pitną Swimer Water Tank - wysokiej jakości pojemniki z atestem PZH
Najważniejszym dla życia człowieka jest dostęp do woda pitnej. Niedobór wody w przemyślę bądź gospodarstwie domowym jest szczególnie dotkliwy. Magazynowanie tego surowca jest korzystne również z ekonomicznego punktu widzenia. Dzięki buforowym zbiornikom można zachować ciągłość funkcjonowania różnych procesów produkcyjnych. Woda pitna jest wykorzystywana przede wszystkim w przemyśle spożywczym i żywieniowym. Oprócz tego należy pamiętać również o tym, że woda pitna stanowi ważną część bytowania każdej społeczności.
Swimer w swojej ofercie posiada zbiorniki jednopłaszczowe na wodę pitną oraz technologiczną. Cechuje je najwyższa jakość użytych materiałów. Zbiorniki Swimer Water Tank są opatrzone atestem Państwowego Zakładu Higieny (PZH), który upoważnia je do kontaktu z wodą pitną. Dzięki temu są one bezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Zbiorniki na wodę z polietylenu charakteryzują się wysoką odpornością na warunki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście nie korodują pod wpływem UV. Polietylen może być również wystawiony na działanie innych substancji chemicznych. Water Tank są łatwe w konserwacji i czyszczeniu.
Zbiorniki na wodę pitną dzielą się na podziemne i naziemne. Gama produktów obejmuje pojemności od 1 m3 do 22 m3. Producent zwraca szczególną uwagę na miejsce ustawienia zbiornika. Naziemne zbiorniki na wodę pitną powinny być montowane wewnątrz pomieszczeń. Jeżeli nie jest to możliwe, należy zapewnić odpowiednie warunki składowania poza budynkiem. Miejsce posadowienia powinno być zacienione, ponieważ promienie słoneczne oraz ciepło negatywnie wpływają na termin przydatności wody do spożycia. Pod wpływem wymienionych czynników może dochodzić do namnażania się mikroorganizmów i zakwitania wody. W przypadku zbiorników podziemnych woda pitna jest chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni UV warstwą gruntu. Jest to korzystne również dlatego, że jest przechowywana w optymalnej temperaturze. Zbiorniki podziemne oczywiście wymagają odpowiedniego montażu, co jest określone przez wytyczne producenta. Należy zastosować się do wszelkich zaleceń, aby zapewnić odpowiednią trwałość zbiornika.
Zbiorniki na deszczówkę Swimer Rain Water Tank - darmowa woda do użytku w domu i ogrodzie
Deszczówka ostatnimi czasy stała się jednym z najbardziej cenionych źródeł wody. Woda opadowa do niedawna była uznawana wręcz za odpad i nikt nie zdawał sobie sprawy z jej potencjału. Stała się istotna szczególnie w dobie zmian klimatycznych, postępujących procesów suszy i ubogiej sieci wodnej. Jednym z krajów, który dotyka niedobór wody, jest Polska. Wydaje się, że nasz kraj może pochwalić się gęstą siecią rzek i jezior. Nic bardziej mylnego i tym razem pozory mylą. W praktyce ograniczona retencja wody opadowej w Polsce jest poważnym problemem. Dopiero od niedawna podjęto kroki w kierunku świadomego gospodarowania deszczówką. Powszechny stał się ogólnokrajowy program dotacji Moja Woda oraz lokalne dopłaty do systemów zagospodarowania deszczówki. Dzięki temu Polacy chętniej inwestują w proekologiczne systemy retencji deszczówki. Oprócz tego rośnie świadomość społeczna mieszkańców, którzy biorą udział w programie rozwoju małej retencji. Deszczówka dzięki niskiemu pH nadaje się świetnie do prac ogródkowych, prania, mycia samochodu, gdyż nie powoduje osadzania się kamienia. Dlatego też jest w pełni bezpieczna dla urządzeń oraz instalacji hydraulicznej. Oprócz tego oczywiście sprawdzi się do podlewania ogrodu oraz wszelkich terenów zielonych.
Powszechne zabetonowanie miast jest jednym z głównych problemów braku wody. Na takim obszarze woda jest odprowadzana bezpośrednio do kanalizacji. W efekcie powstają nagłe podtopienia, które wynikają z przeciążenia sieci odpływów podczas deszczu. Na obszarze dużych miast obserwujemy podwyższoną temperaturę (miejska wyspa ciepła). Brak odpowiedniej wilgoci w powietrzu i gruncie powoduje stopniowe pustynnienie. W rezultacie jakość życia znacząco spada, a pobyt w mieście jest coraz trudniejszy do zaakceptowania z uwagi na panujące warunki. Mała retencja pozwala ograniczyć wszystkie te negatywne skutki działalności człowieka. Oprócz tego w ostatnich latach zmieniała się polityka władz samorządowych do sezonowego koszenia trawy. Jak zapewne wielu z czytelników zauważyło w swoich miejscowościach, trawa jest koszona znacznie rzadziej i jest pozostawiona w naturalnej formie. Przykładem może tu być, chociażby Wrocław. Nie jest to efekt niedbalstwa samorządowców, lecz działanie na rzecz zwiększenia retencji deszczówki i przywrócenia pierwotnej funkcji skwerom i trawnikom. Wysoka trawa lepiej magazynuje wilgoć niż przystrzyżona i jest siedliskiem dla wielu stworzeń.
Firma Swimer także w tym przypadku ma w swojej ofercie kilka modeli zbiorników polietylenowych na deszczówkę. Zbiorniki naziemne są dostępne w trzech seriach Eco-line, Comfort-Line oraz Slim-Line. Różnią się przede wszystkim wyposażeniem i wymiarami. Warto zwrócić uwagę, że model Slim-Line jest bardzo wąski, co sprzyja ustawieniu go w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Są przystosowane do zbierania deszczówki poprzez system rynien. W zbiorniku umieszcza się wtedy również kosz filtracyjny, który wyłapuje zanieczyszczenia stałe. Zbiorniki naziemne to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy mają gospodarstwo już zabudowane i nie mają możliwości wkopania zbiornika.
Zbiorniki podziemne w ofercie toruńskiego producenta mają bardzo duży zakres pojemności - są dostępne już od 3 m3 do nawet 30 m3. Wybór w tym przypadku opiera się również na wykorzystanych materiałach. Linia mniejszych zbiorników od 3000 do 6000 l jest wykonana z polietylenu, o którego zaletach już wspominaliśmy. Zbiorniki o większych gabarytach produkowane są z laminatu poliestrowo-szklanego (LA). Zbiorniki SWIMER WATER TANK Horizontal-Line LA mogą być montowane w terenie ruchu pojazdów (obciążenie nawet do 12 kN/m2).
Wszystkie zbiorniki można wyposażyć w pompy, które będą odpowiadać za dystrybucję wody opadowej do prac ogródkowych oraz podlewania, czy też mycia samochodu. Dzięki temu można zbudować własny w pełni automatyczny system zagospodarowania deszczówki. Taka praktyka wpływa pozytywnie na ograniczenie kosztów z tytułu pobierania wody z sieci. Zbiorniki na wodę deszczową są dedykowane zarówno dla gospodarstw domowych, jak i hal produkcyjnych na terenie miast i wsi. Dobór pojemności jest związany przede wszystkim z powierzchnią dachu. W obliczeniach należy uwzględnić średnią opadów na danym terenie oraz zapotrzebowania na wodę dla gospodarstwa.
Zbiorniki na nawozy płynne RSM Swimer Agro Tank - nowoczesne magazynowanie nawozu w gospodarstwie
Nowoczesne rolnictwo w znacznej mierze opiera się na nawozach. Do najczęściej stosowanych są nawozy płynne RSM, czyli roztwór saletrzano-mocznikowy. Obecnie produkowane są w trzech stężeniach azotu 28% N, 30% N i 32% N. Nawóz płynny to surowiec, któremu trzema zapewnić odpowiednie warunki składowania. Głównym problemem jest krystalizacja roztworu w ujemnych temperaturach. Oprócz tego nawóz ma właściwości silnie korozyjne, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zbiornik polietylenowy. Zbiornik magazynujący na RSM to idealne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa rolnego. Pozwala na zakup nawozu w ilości hurtowej po obniżonej cenie. Oprócz tego redukuje możliwe przestoje w produkcji, które mogłyby wynikać z okresowych niedoborów.
Producent oferuje zbiorniki Swimer Agro Tank jedno i dwupłaszczowe o pojemności od 1,5 m3 do 22 m3. Najważniejszym kryterium przy wyborze zbiornika jest zdecydowanie pojemność. Za transport w cysternie płaci się jednorazowo stałą kwotę, dlatego też warto dobrać pojemność, która pozwoli na odbiór 100% surowca. Z uwagi na standardową wielkość cysterny dowożącej nawóz, najpopularniejsze są pojemności 20 m3 i 22 m3. Producent oferuje zbiorniki na RSM wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów. Polietylen świetnie sprawdza się w magazynowaniu nawozów płynnych, gdyż wykazuje się odpornością na działanie substancji chemicznych i na uszkodzenia mechaniczne. To gwarancja długoletniej pracy zestawu. Zbiorniki na RSM w standardzie mają wyposażenie, które umożliwia łatwy pobór i dystrybucję nawozu. Oczywiście producent proponuje również wyposażenie opcjonalne, które poprawia komfort użytkowania zestawu.
Wyposażenie zbiorników Swimer
Oprócz samych zbiorników, które zostały wymienione we wcześniejszych akapitach, producent oferuje różnego typu wyposażenie. W ofercie znajdziemy pompy do deszczówki oraz innych substancji, przepływomierze, linie napełniające, wskaźniki poziomu zapełnienia i inne elementy wchodzące w skład układu dystrybucji. Do najbardziej zaawansowanych wskaźników należy system Lipremos, który służy do precyzyjnego określania poziomu płynu. Jest przeznaczony do każdego rodzaju zbiorników polietylenowych np. na olej napędowy, opałowy, AdBlue oraz na nawozy RSM. Lipremos zapewnia kontrolę cieczy w zbiorniku, alarmuje, raportuje i komunikuje się zdalnie. W ofercie znajdują się modele z sondą hydrostatyczną oraz ultradźwiękową. Do zestawu należy dokupić abonament, który umożliwi korzystanie z urządzeń.
Firma Swimer proponuje również swoją wersję zdalnego systemu zarządzania, dostępu i identyfikacji do zbiorników na paliwo. Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają wielu pracowników, mierzą się z problemem kontroli zużycia paliwa. W przypadku większych zakładów stanowi to duże wyzwanie. Zapanowanie nad wydaniem paliwa konkretnym kierowcom i kontrola pobranej ilości bez systemu zarządzania jest praktycznie niemożliwa. Aby zapobiec nieprawidłowościom oraz nadużyciom można zaopatrzyć swój magazyn w system SMDP (System Monitoringu Dozowania Płynów). Dzięki niemu pobieranie paliwa jest możliwe tylko dla wcześniej zarejestrowanych użytkowników i pojazdów. Urządzenie zapisuje szczegółowe dane dla każdego tankowania. Zarządzanie odbywa się za pomocą programu na PC. System może identyfikować kierowców na różne sposoby np. za pomocą: kart lub pastylek RFID, czy kodu PIN. Urządzenie można zamówić w kilku wersjach, które różnią się przede wszystkim możliwościami zapisu danych i zdalnymi powiadamiania poprzez np. e-mail i sms. Modele w wersji podstawowej obsługują jeden zbiornik z jedną cieczą. Jak można się domyślić, bardziej zaawansowane warianty mogą obsługiwać wiele zbiorników z kilkoma rodzajami zawartości i identyfikować wielu użytkowników.
Tak naprawdę firma Swimer proponuje prawie wszystkie warianty zbiorników do magazynowania i dystrybucji do najpopularniejszych surowców. W ofercie znajdziemy praktycznie wszystko, co jest potrzebne do budowy własnego magazynu paliwa, AdBlue, RSM, czy też wody. Zaopatrując się u tego producenta, wspieramy dodatkowo polską gospodarkę.
Komentarze (0)