SEPARATORY - BEZPIECZEŃSTWO DZIĘKI URZĄDZENIU ALARMOWEMU

Urządzenia alarmowe separatorów

Przy wyborze separatora oprócz doboru odpowiedniego przepływu i przeznaczenia, należy skupić się również na automatyce wspomagającej jego funkcjonowanie i ułatwiające pracę jego użytkownikom. Urządzenia alarmowe stosowane są w celu ostrzeżenia użytkowników przed uzyskaniem maksymalnego poziomu substancji ropopochodnych/tłuszczowych w separatorze, poziomu osadu lub w celu uniknięcia przepełnienia zbiornika.

Informacje ogólne

Zgodnie z normą PN EN 858, separatory ropopochodne (separatory cieczy lekkich), powinny mieć zainstalowane urządzenia alarmowe (przepisy lokalne określają możliwość na użytkownie separatorów bez urządzeń alarmowych). Oznacza to, iż separatory przy osiągnięciu maksymalnej ilości odseparowanej cieczy muszą zostać wyłączone w celu ich opróżnienia. Podobnie jest z separatorami tłuszczu.

W ofercie naszego sklepu mają Państwo do wyboru szereg sygnalizatorów, będących urządzeniami kontrolnymi, służącymi do informowania o:

 • przepełnieniu,
 • poziomie oleju,
 • poziomie osadu i szlamu w separatorze.

Monitorowanie stanu poziomu cieczy lekkich odbywa się w sposób akustyczny i wizualny dzięki wbudowanym diodom LED. Specjalne wbudowane czujniki umożliwiają rozpoznanie grubości cieczy w separatorze ropopochodnym. Czujniki odróżniają wodę od cieczy lekkich jak również monitorują obniżanie się ich poziomu.

Detektory, czyli sterowniki sond pomiarowych

Podstawowym kontrolerem do obsługi jednej sondy jest - ALARM DO SEPARATORÓW BASIC. W sytuacji, gdy chcą Państwo dla jednego separatora posiadać dwie sondy ( pomiar dwóch informacji, np : przepełnienie i poziom oleju) lub wszystkich trzech sond ( pomiar trzech informacji, np. : przepełnienie, poziom oleju, poziom osadu) należy wybrać detektor/kontroler typu:  dla dwóch sond - ALARM DO SEPARATORÓW TWIN, dla trzech sond  - ALARM DO SEPARATORÓW TWIN

Sonda pomiaru  poziomu oleju/tłuszczu 

Urządzenie wysyła sygnał alarmujący w sytuacji, gdy poziom cieczy lekkich osiąga próg 80% maksymalnej objętości oleju, aby odpowiednio wcześniej poinformować o konieczności opróżnienia separatora.

Sonda do obsługi pomiaru oleju i tłuszczu nazywa się  OILER (sonda poziomu oleju, tłuszczu, substancji ropopochodnych) 

Alarm warstwy ropopochodnych OILER Alarm warstwy tłuszczu OILER


Sonda pomiaru poziomu przepełnienia

Urządzenie wysyła sygnał alarmujący w sytuacji, gdy poziom cieczy (lekkich i ciężkich)  w separatorze osiąga próg 80% maksymalnej, aby odpowiednio wcześniej poinformować o konieczności opróżnienia separatora, zbiornika na szambo, osadnika gnilnego, zbiornika na deszczówkę.

Sonda do obsługi pomiaru przepełnienia nazywa się  MAX.

Alarm przepełnienia zbiornika


Sonda pomiaru osadu i szlamu

Sygnalizatory służące do monitorowania poziomu osadu (w niektórych przypadkach również oleju) : Urządzenia informują o poziomie osadu i szlamu w separatorze ropopochodnym, osadniku gnilnym, osadu w separatorze tłuszczu. Praca detektora polega na alarmowaniu akustycznym i wizualnym o występowaniu zanieczyszczeń za pomocą sondy zanurzonej na przyjętej głębokości.

Sonda do obsługi pomiaru osadu nazywa się  SLUDO.


Alarm warstwy osadu


Sposób na nieprzyjemne zapachy

W przypadku występowania nieprzyjemnych zapachów, chcielibyśmy zaproponować Państwu również filtry wentylacyjne antyodorowe.

Rolę pochłaniacza odoru pełni impregnowany węgiel aktywny, polepszając komfortu użytkowania instalacji kanalizacyjnych. Filtry te znajdą zastosowanie przy separatorach ropopochodnych, absorbując odór. Są to urządzenia łatwe w użyciu, samoobsługowe i trwałe.


Wyposażenie dodatkowe separatorów

Separatory posiadają zawory ssące jak również systemy automatycznego zamykania się pokrywy, przeciwdziałającej wydostawaniu się do kanalizacji substancji szkodliwych i ropopochodnych w wyniku maksymalnego zapełnienia olejem. Schemat działania oparty jest na pracy pływaka, umieszczonego w rurze wypełnionej wodą. W przypadku osiągniecia maksymalnej ilości oleju, trafia on do bocznych odpływów separatora. Pływak opada w dół, zamykając odpływ separatora.

Podsumowując, sygnalizatory służą do monitorowania substancji w separatorach (poziomu oleju i osadu, czujnik przepełnienia) System przeznaczony jest do kontroli przepełnienia, obniżenia bądź podwyższenia poziomu cieczy w separatorze. Prawdopodobnymi przyczynami mogłyby być wykrycie nieszczelności separatora, zablokowanie filtra bądź wylotu przez pływak.

Powiązane produkty

Alarm do separatorów Basic

 • Detektor 1-sondowy
 • Do wyboru sonda: MAX - przepełnienia, OILER -poziomu, SLUDO - osadu
 • Zasilanie: 230V AC
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
1 921,26 zł
1 562,00 zł netto

Alarm do separatorów Triple

 • Detektor 3-sondowy,
 • Do wyboru 3 sondy: (MAX) przepełnienia, (OILER) poziomu, (SLUDO) poziomu osadu
 • wersja GSM , wersja bateryjna, wersja 230V
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
6 455,04 zł
5 248,00 zł netto

Alarm do separatorów Twin

 • Detektor 2-sondowy
 • Do wyboru sonda: MAX - przepełnienia, OILER -poziomu, SLUDO - osadu
 • Diody LED wskazujące stan awarii
star star star star star
1 Recenzji 
Cena
3 149,11 zł Cena podstawowa 3 314,85 zł
2 560,25 zł netto

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz