DOTACJA NA DESZCZÓWKĘ PIASECZNO 2022

Dotacja na deszczówkę Piaseczno w 2022 r.

Po raz kolejny zorganizowano w gminie Piaseczno program dotacji do systemów zagospodarowania wody deszczowej. Jest to odpowiedź władz miasta na rosnący problem z niedoborami wody i efektami suszy w Polsce. Dofinansowanie pozwala realizować zadań małej retencji, która może ograniczyć negatywne skutki tego procesu. 

Program cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, gdyż stanowi realną pomoc przy realizacji inwestycji. Wysokość dotacji ustalono na pokrycie 80% kosztów realizacji inwestycji. W praktyce jest to suma nie większa niż 5000 zł w przypadku osób fizycznych  i 10000 zł dla pozostałych podmiotów prawnych. Wnioski można składać w terminie od 01.02.2022 r do 01.09.2022 r. Nabór trwa do wyczerpania puli środków. Decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie opłaca się zwlekać z podjęciem decyzji o zgłoszeniu. 

Zadanie, które podlegają dotacji

Dofinansowaniu podlega wykonanie, montaż i zakup trwałych systemów retencji do gromadzenia deszczówki. Uzyskane środki należy przeznaczyć np. na:
Dotacji nie podlega realizacja oczek wodnych oraz wszelkie działania remontowe istniejących systemów. Oprócz tego środków nie można uzyskać także na wolnostojące beczki pod rynnę. 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O uzyskanie dodatkowych środków mogą starać się zarówno osoby fizyczne jak i podmioty prawne, np. wspólnoty mieszkaniowe. 

Procedura składania wniosków

Kompletny wniosek należy złożyć bezpośrednio w urzędzie lub drogą pocztową.
Adres:
Urząd Miasta i Gminy Piaseczno,
ul. Świętojańska 5A,
05-500 Piaseczno

Więcej informacji oraz wzory potrzebnych dokumentów znajdziecie Państwo na stronie BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) urzędu miasta i gminy Piaseczno. Wszelkie pytania prosimy kierować do podmiotu odpowiedzialnego za realizację projektu dotacji pod nr tel. (22) 70 17 541. Ten artykuł ma charakter jedynie informacyjny. 

Na stronie naszego sklepu znajduje się wiele rozwiązań systemów zagospodarowania wody deszczowej w domu i w ogrodzie. Szeroka gama produktów umożliwia dobór rozwiązań pod indywidualne potrzeby klientów. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz