DOTACJA NA DESZCZÓWKĘ SOSNOWIEC "PO(D)LEJ DESZCZEM" 2022

Dotacja na deszczówkę Sosnowiec "Po(d)lej deszczem" 2022

Program dotacji na deszczówkę Po(d)lej deszczem cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Sosnowca. Wraz z rozwojem kolejnych edycji dofinansowania wzrasta również świadomość ekologiczna ludzi. Wymierna pomoc finansowa z całą pewnością zachęca mieszkańców do łapania deszczówki. Władze miasta Sosnowiec po raz kolejny uruchomiły lokalny program dotacji do małej retencji. Wnioski można składać już od 1 marca do 30 czerwca 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie warto zwlekać. Wysokość dotacji wynosi maksymalnie do 80% kosztów kwalifikowanych. O zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie urzędu miasta. 

Zadania objęte dotacją

Lokalny program dotacji przewiduje dofinansowanie zadań, które służą ochronie zasobów wodnych. Wspomniane zadania obejmują gromadzenie wód opadowych w miejscu ich powstawania. Dotacja obejmuje więc:

  • Koszty wykonania prac projektowych,
  • Zakupu dodatkowego wyposażenia,
  • Usługi montażu urządzeń,
  • Kosztów eksploatacji systemu deszczowego.
W praktyce należy oczekiwać dofinansowania przykładowo budowy: 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Program skierowany jest do osób fizycznych. Dotacja nie jest udzielana wspólnotom mieszkaniowym ani administracjom. 

Procedura składania wniosków

Wnioski należy składać w Wydziale Ekologii i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, ul. Mościckiego 14, I piętro, pokój 107,109 tel. (32) 296 05 74, (32) 296 08 25.

Więcej informacji otrzymacie Państwo w Wydziale Ekologii i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Sosnowcu pod wskazanym powyżej nr tel. Prosimy dzwonić pod ten numery, gdyż wszystkimi sprawami związanymi z dotacjami zajmują się władze miasta. Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny o dofinansowaniach do deszczówki. 

Na stronie naszego sklepu znajduje się wiele rozwiązań systemów zagospodarowania wody deszczowej. Szeroka gama produktów umożliwia dobór rozwiązań pod indywidualne potrzeby klientów. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz