GLIWICE "MÓJ DESZCZ" DOTACJA NA DESZCZÓWKĘ 2022

Gliwice "Mój deszcz" dotacja na deszczówkę 2022

Władze miasta poinformowały na stronie Urzędu Miejskiego o następnej edycji programu "Mój deszcz". Nabór wniosków ma ruszyć niebawem - jeszcze wiosną. W tym roku przeznaczono na ten cel 500 tys. zł. Podobnie jak w innych miastach kraju, lokalny program dotacji do małej retencji cieszy się dużym zainteresowaniem. Szczególnie w sytuacji, gdy przyszłość "Mojej wody" jest niejasna. Wspomniał o tym zastępca prezydenta — Mariusz Śpiewok:

"Uruchamiamy drugą edycję programu dotacyjnego „Mój deszcz”, który wpisuje się w założenia Planu adaptacji Miasta Gliwice do zmian klimatu. Nasz program stanowi uzupełnienie dla programu (...) „Moja woda”. W ramach ubiegłorocznego rozdania, w którym mieliśmy do rozdysponowania półmilionową pulę środków, do Urzędu Miejskiego w Gliwicach wpłynęło ponad 200 wniosków. Zainteresowanie „Moim deszczem” było jednak znacząco większe. Stąd zmiany w katalogu jego beneficjentów, które umożliwią staranie się o dotację także przez działkowców będących użytkownikami rodzinnych ogrodów działkowych. Zachęcamy do śledzenia miejskich mediów i udziału w naborze wniosków! 

Więcej informacji będzie ukazywać się na stronie BIP miasta Gliwice. O aktualnościach będziemy informować na bieżąco.

Wysokość dotacji wynosić będzie 4000 zł. Można liczyć na pokrycie do 85% kosztów kwalifikowanych. 

Zadania, które podlegają dotacji

Do dotacji kwalifikują się przedsięwzięcia polegające na wykonaniu/dostosowaniu następujących
urządzeń:

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Dotacja będzie udzielana mieszkańcom, wspólnotom mieszkaniowym i stowarzyszeniom. W tym roku do grona beneficjentów dołączą działkowcy. Przewidziano dla nich pomoc w wysokości maksymalnie 500 zł. Jednakże będą mogli ubiegać się wyłącznie o dofinansowanie zbiornika naziemnego lub dekoracyjnego. 

Procedura składania wniosków

Dokumenty będą przyjmowane przez Wydział Gospodarowania Wodami UM w Gliwicach. Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer telefonu: (32) 239-11-14, gdyż wszystkimi sprawami związanymi z dotacjami zajmują się władze miasta. Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny o dofinansowaniach do deszczówki.

Na stronie naszego sklepu znajduje się wiele rozwiązań systemów zagospodarowania wody deszczowej. Szeroka gama produktów umożliwia dobór rozwiązań pod indywidualne potrzeby klientów. Zapraszamy!

Komentarze (1)

    • Joanna
    • 2022-06-06 10:49:12
    To chyba jakaś pomyłka, dzwoniłam do Urzędu miasta w Gliwicach przed momentem i program jeszcze nie ruszył i nie wiadomo kiedy w ogóle ruszy. Dlaczego wprowadzacie w błąd klientów? Program miał ruszyć wiosną, ale nie ruszył. Warto aktualizować przekazywane informacje na blogu. Pozdrawiam Joanna

Nowy komentarz