JAK DZIAŁAJĄ FILTRY ANTYODOROWE?

Filtry antyodorowe to idealne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju odorów kanalizacyjnych (pochodzących ze studzienek kanalizacyjnych, przepompowniach ścieków czy szamb). Oddziaływanie odorów kanalizacyjnych na codzienne życie mieszkańców przyczynia się do wprowadzania nowych rozwiązań w celu eliminacji brzydkiego zapachu. Rozwijająca się sieć kanalizacyjna, przy jednoczesnym rozwoju budownictwa mieszkalnego (zarówno jedno-, jak i wielorodzinnego) stanowią realne zagrożenie związane z pojawiającymi się odorami. Niebezpieczeństwo związane z występowaniem siarkowodorów w odorach kanalizacyjnych może przyczynić się do podrażnienia oczu, bólu głowy, kaszlu, a nawet natychmiastowych zasłabnięć. Zadaniem filtrów antyodorowych jest ograniczanie do minimum uwalnianych substancji chemicznych (zarówno zapachowych jak i bezzapachowych) występujących w kanalizacjach ściekowych.

Filtry antyodorowe działają przy zastosowaniu substancji absorbującej jaką jest impregnowany wysokiej jakości węgiel aktywny. Wykorzystana substancja pochłaniająca odory jest to najwyższej jakości węgiel formowany, produkowany z węgla kamiennego metodą parogazową. Jego powierzchnia modyfikowana jest jodkiem potasu. Charakteryzuje się wysoką zdolnością adsorpcyjną, bardzo dobrą wytrzymałością mechaniczną oraz dużą pojemnością sorpcyjną. Stanowi bardzo dobry materiał do wypełniania adsorberów.
Aktywny węgiel impregnowany jest stosowany m.in. w: biogazowniach do usuwania związków siarki, zwłaszcza H
2S z biogazu, różnych procesach dezodoryzacji (np. w procesach fermentacyjnych, oczyszczalniach ścieków i wielu innych), eliminacji różnych substancji z powietrza i innych gazów, np. z wietrzenia zbiorników lub reaktorów.

W naszej ofercie dostępne są trzy rodzaje filtrów:

 • Filtry podwłazowe antyodorowe montowane bezpośrednio pod włazem za pomocą 4 uchwytów montażowych. Dedykowane do włazów o średnicy DN 600 lub DN 800.

 • Filtry wentylacyjne antyodorowe montowane bezpośrednio do korpusu zbiornika (szamba, studzienki przepompowni, separatora). Średnica zewnętrzna filtra dostosowana jest do przejścia szczelnego PVC (przejście szczelne tulejowe lub uszczelka) o średnicy DN 110 lub DN 160.

 • Filtry wewnątrz kominkowe antyodorowe montowane bezpośrednio w otworze istniejącego kominka wentylacyjnego. Filtr wewnętrzny należy wsunąć do kominka wentylacyjnego do momentu aż swobodnie osiądzie on na pierścieniu zamontowanym na korpusie filtra.
  Dedykowane do rur o średnicy DN 110 lub DN 160.

 Filtr antyodorowyFiltr antyodorowy kominkowyFiltr antyodorowy wewnątrz kominkowy

Filtry antyodorowe firmy OXYS są urządzeniami w pełni bezobsługowymi. Skutecznie działają od chwili zamontowania.
Wykonane zostały z trwałych, odpornych na działanie substancji agresywnych płyt oraz rur PE-HD.
Zastosowany materiał gwarantuje sprawne i wieloletnie funkcjonowanie filtrów.

Żywotność działania wkładu filtrującego filtrów OXYS przewidziana jest na okres od 2 do 5 lat, w zależności od intensywności użytkowania. Po upływie tego czasu zaleca się dokonanie wymiany całego wkładu filtracyjnego (węgla aktywnego) przez wykwalifikowaną firmę, która posiada odpowiednie uprawnienia do odbioru tego typu odpadów. Filtr można wymienić samodzielnie, jednak zużyty wkład należy zutylizować.

 

Sprawdź ofertę na filtry antynarodowe.

 

Powiązane produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

FILTR ANTYODOROWY PODWŁAZOWY

 • Podwłazowy filtr antyodorowy
 • Średnice od 315, 400, 600 do 800 mm
 • Łatwy montaż pod włazem rewizjnym
Cena
1 123,17 zł Cena podstawowa 1 291,00 zł
913,14 zł netto
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

FILTR ANTYODOROWY PODWŁAZOWY PROSTOKĄTNY

 • Podwłazowy filtr antyodorowy
 • Pasuje do włazów o różnych wymiarach
 • Łatwy montaż pod włazem rewizyjnym
Cena
1 765,67 zł Cena podstawowa 2 029,50 zł
1 435,50 zł netto

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz