BALTIC PARK MOLO ŚWINOUJŚCIE

Opis obiektu inwestycji - Centrale deszczowe Aquamatic Industrial 160 H 14-40

Baltic Park Molo to ultranowoczesny kompleks hotelowo-apartamentowo-rekreacyjny położony pomiędzy główną promenadą, a najpiękniejszą plażą w Świnoujściu. Prestiżowa lokalizacja działki i warunki zagospodarowania terenu nieograniczające wyobraźni projektantów zachęciły wiele biur do wzięcia udziału w konkursie architektonicznym ogłoszonym przez Zdrojową Invest wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP). Nagrodzona koncepcja warszawskiej pracowni Płaskowicki&Partnerzy Architekci została zrealizowana.

Projekt Baltic Park Molo obejmuje cztery budynki, 150-metrową promenadę, zwieńczoną molem, ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną i Aquapark. Otwarty w lipcu 2017 roku 13 piętrowy, 5-gwiazdkowy hotel Radisson Blu Resort, Świnoujście stał się już ikoną kurortu. W designerskim hotelu mieszczą się restauracje, kawiarnia widokowa na 13 piętrze, klub nocny, kręgielnia, Fitness Club z siłownią, ścianka wspinaczkowa, luksusowa Strefa SPA & Wellness, imponujący basen łączący się z linią horyzontu (eng. infinity edge) oraz jedno z największych w Polsce Centrum Kongresowe mogące pomieścić nawet do 1200 osób. Zlokalizowane po przeciwnej stronie osi widokowej dwa budynki z 61 apartamentami i 16 lokalami użytkowych sięgają 4 kondygnacji. Po otwarciu ostatniego budynku, drugiego 5-gwiazdkowego hotelu, w kompleksie znajdzie się łącznie niemal 600 pokoi i apartamentów z widokiem na morze, większość w systemie condo oraz około 2 000 m2 powierzchni handlowo-usługowej. Wypoczynek w Baltic Park Molo to nie tylko dobroczynne działanie morskiego mikroklimatu, ale przede wszystkim szeroki wachlarz wyrafinowanych rozrywek.

Zespół hotelowy spełnia normy certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). W procesie nadawania certyfikatu są brane pod uwagę takie aspekty inwestycji, jak m.in.: efektywność energetyczna budynku i wykorzystywanych instalacji, przyjazne środowisku materiały wykończeniowe, wykorzystanie wody deszczowej w celu ograniczenia zużycia wody pitnej oraz preferencyjne parkingi dla samochodów niskoemisjnych ze stanowiskami dla ładowania samochodów elektrycznych.

Instalacja obsługująca spłuczki WC i pisuary jest zasilana przez centralę deszczową. Aquamatic Industrial 160 H 14-40 wyposażona w dwie pompy pomocnicze, hydrostatyczną sondę poziomu oraz zbiornik przeponowy o pojemności 100 litrów. Woda przed wtłoczeniem do instalacji jest dodatkowo podczyszczana na filtrze NW 500.

 

Centrala deszczowa dla obiektu Baltic Molo

Powiązane produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

AQUAMATIC INDUSTRIAL 160H 14-x

 • Do zastosowań w obiektach użyteczności publicznej i przemysłowej
 • Wysokość podnoszenia od 70 do 92 m
 • Wydajność do 14 m³/h
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

AQUAMATIC INDUSTRIAL 160H 25-x

 • Do zastosowań w obiektach użyteczności publicznej i przemysłowej
 • Wysokość podnoszenia od 48 do 84 m
 • Wydajność do 25 m³/h
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

AQUAMATIC INDUSTRIAL 160H 9-x

 • Do zastosowań w obiektach użyteczności publicznej i przemysłowej
 • Wysokość podnoszenia od 78 do 90 m
 • Wydajność do 9 m³/h
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

AQUAMATIC INDUSTRIAL 160S

 • Centrala przemysłowa z pompą ssącą
 • Max wydajność do 14 m3/h
 • Max wysokość podnoszenia od 44 do 58 m

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz