ZBIORNIKI REWATEC - DANE TECHNICZNE ZBIORNIKÓW

Zbiorniki firmy Rewatec to podziemne zbiorniki polietylenowe służące do gromadzenia wody deszczowej. Posiadają certyfikat producenta, oparty na badaniach statycznych potwierdzający wytrzymałość jak również nadają się jako zbiorniki na szambo (odporny na agresywne ścieki). Wszystkie zbiorniki Rewatec wykonane są z ekologicznego polietylenu (PE - MDPE). Dzięki formowaniu rotacyjnemu, inaczej rotomouldingu, udało się osiągnąć niezrównaną wytrzymałość i najwyższą stabilność zbiorników z możliwością przysypania zbiornika gruntem do 1,5m (naziomu). 

W poniższej tabeli przedstawiamy podstawowe parametry zbiorników Rewatec.

 

Zbiornik 

BlueLine II

BlackLine

F-Line 

ET 

NEO

Zdjęcie poglądowe

Zbiornik podziemny BlueLine II

 Zbiornik Black Line

Zbiornik podziemny F-Line

Zbiornik podziemny Neo

Gwarancja [lata]

25

25

25

25

35

Posadowienie w wodach gruntowych 

 Do 1/3 wysokości*

TAK*

 TAK*

 TAK*

 TAK*

Maksymalne przykrycie gruntem [m]

 1,5

 2

 1,1 m (dla pojemności 1500l i 3000l)

1,5 m (dla pojemności 5000l i 7500l)

 1,5

 

1,5

Najazd ruchem kołowym

TAK**

osobowy i ciężarowy

TAK**

osobowy i ciężarowy

TAK**

osobowy i ciężarowy

TAK**

osobowy i ciężarowy

TAK**

osobowy i ciężarowy

Inne uwagi

 Nie nadaje się do gruntów nieprzepuszczalnych

Podwójna grubość ścianki w porównaniu do BlueLine II

Pojemności 1500, 3000 i 5000 l posiadają nieckę dla pompy zwiększającą wykorzystanie wody

Zbiornik nadaje się do montażu w wąskim fragmencie terenu

W ofercie znajdują się specjalne rozwiązania dotyczące filtrów dla tego zbiornika

*  Należy zastosować odpowiednie przykrycie zbiornika gruntem zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji danego zbiornika.
** Przy obciążeniu zbiorików ruchem pojazdów należy przestrzegać wytycznych zawartych w instrukcjach zbiorników oraz odpowiednio dobrać i wykonać elementy wznoszące. Dla pojazdów osobowych pakiet (RWDS0072), dla ciężarowych zgodnie  z wytycznymi zawartymi w instrukcji pierścienia dystansowego.

Analizując daną tabelę, możemy zauważyć, iż zdecydowana większość zbiorników Rewatec przystosowana jest do posadownienia w wodach gruntowych, za wyjątkiem zbiornika Aquaking. W przypadku zbiornika BlueLine II, istnieje możliwość wkopania go do 1/3 wysokości zgodnie 
z wytycznymi zawartymi w instrukcji zbiornika.

Maksymalne przykrycie gruntem uzależnione jest od konkretnego rodzaju zbiornika przy zastosowaniu odpowiedniego osprzętu.

Główne zalety zbiorników Rewatec to przede wszystkim:

Jakość

Do zbiornika należy dopasować rurę wznoszącą oraz pokrywę, które znajda Państwo z zakładce z akcesoriami. Idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności posadowienia zbiornika na większej głębokości są rury wznoszące. Istnieje możliwość dostosowania wysokości przedłużenia poprzez wciśnięcie rury wznoszącej lub przez jej docięcie piłą. Dostępne w wysokościach VS60 oraz VS20. Dodatkowo:

 • Wykorzystując pierścień dystansowy DN600, można uzyskać większą głębokość posadowienia. Wykonany z odpornego polietylenu.
 • Uszczelka DN600 to uszczelka wargowa stosowana pomiędzy rurą wznoszącą VS20/VS60, a pierścieniem dystansowym. Zabezpiecza zbiornik wody deszczowej przed przedostaniem się zanieczyszczeń z zewnątrz.
 • Rynienki drenażowe zabezpieczają przed przedostawaniem się wody powierzchniowej do zbiornika.

Każdy podziemny zbiornik Rewatec po wyprodukowaniu poddawany jest intensywnej kontroli jakości. Dodatkowo, zbiorniki poddawane są wybiórczej kontroli ciśnieniowej przy użyciu złożonych i ekstremalnych obciążeń symulujących warunki występujące w gruncie.

 

Bezpieczeństwo

Firma Rewatec w swojej ofercie posiada szereg zabezpieczeń oraz możliwości usprawniających codzienne funkcjonowanie użytkowników w postaci pokryw zbiorników w kilku wariantach. Pokrywy przeznaczone są pod ruch pieszy o max. obciążeniu ciągłym 150 kg, jak również ruch kołowy (samochodów osobowych i ciężarowych). Wyjątek stanowi zbiornik Aquaking, który nie jest przystosowany do najazdu ruchem kołowym.

 • Pokrywa TopCover (ØDN600),
 • Pokrywa TwinCover bez poboru (ØDN600). Pokrywa na w sobie mniejszą pokrywkę wewnętrzną, umożliwiającą łatwy i szybki dostęp do zbiornika,
 • Pokrywa TwinCover z poborem (ØDN600), wyposażona w pobór wody deszczowej. Idealna dla systemów ogrodowych, posiada zintegrowane podwójne, mosiężne szybkozłącze do poboru wody.

Dodatkowo, pokrywy stanowią profesjonalne zabezpieczenie przed dziećmi. Wersje pokryw zbiorników pod ruch pieszy wyposażone są w dwie profesjonalne blokady przed dziećmi: specjalny (wykonany ze stali nierdzewnej) mechanizm obrotowy i dwa szczególnie wytrzymałe elementy zabezpieczające, które można łatwo i szybko zamontować.

 

Pewność

Deszczówka płynąca z systemu rynnowego, oczyszczana jest za pomocą filtrów i spływa do podziemnego zbiornika. Wyróżniamy następujące filtry:

 • Koszowy filtr wody deszczowej pasuje do podziemnych zbiorników na deszczówkę (BlueLine II i AquaKing). Przeznaczony dla powierzchni dachowych do 350 m2 . Do kosza filtrującego dołączone są linki mocujące i haczyk. Jest to niedroga i prosta opcja filtrowania deszczówki, idealna dla doposażenia istniejących zbiorników. 100% wydajności, nadaje się również do oczek wodnych i studzienek ściekowych. Ponieważ jest to filtr dokładny (szerokość otworu 0,9 mm), nadaje się on również dla systemów domowych (wymagane jest regularne czyszczenie kosza). Wymiary: Ø 410 mm, wysokość 160 mm.
 • Koszowy filtr wody deszczowej z wycięciem przeznaczony do płaskich zbiorników F-Line. Do kosza dołączone są linki mocujące i haczyk. Jest to niedroga i prosta opcja filtrowania wody deszczowej, idealna dla doposażenia istniejących zbiorników. 100 % wydajności, nadaje się również do oczek wodnych i studzienek ściekowych. Ponieważ jest to filtr dokładny (szerokość otworu 0,9 mm), nadaje się on również do systemów domowych (wymagane jest regularne czyszczenie kosza). Wymiary: Ø 410 mm, wysokość 160 mm.
 • Filtr McClean to samoczyszczący filtr do deszczówki przeznaczony do zbiorników podziemnych, który odseparowuje cząstki zanieczyszczeń zanim jeszcze dotrą one do zbiornika. Wkład filtra można w prosty sposób wyjąć w celu jego łatwego oczyszczenia lub konserwacji. Filtr dokładny McClean wyróżnia się wysoką wydajnością, wysokim stopniem oczyszczania i niskimi nakładami na konserwację. Wymiary: długość 485 mm, szerokość 195 mm, wysokość 350 mm. Dla powierzchni dachowych max. 200 m2 .
 • Filtr podziemny Maxi. Kosz filtrujący zapobiega przedostawaniu się cząstek zanieczyszczeń z deszczówką do zbiornika. W rezultacie, w zbiorniku znajduje się czysta woda do wykorzystania w domu i ogrodzie. Kosz filtrujący wodę deszczową wyposażony jest w wygodną rączkę do wyciągania kosza. Znakomicie nadaje się do wykorzystania w ogrodach, oczkach wodnych i systemach rozsączających. Filtr do deszczówki zapewnia dokładne oczyszczanie dzięki oczku o wielkości 0,9mm, dlatego też nadaje się również do systemów domowych. Instalowany jest bezpośrednio w gruncie przed zbiornikiem lub układem rozsączającym wodę deszczową. Wlot i odpływ DN100. Obudowa i pokrywa wykonane są z twardego PE. Istnieje opcja rozbudowy (przy pomocy rury wznoszącej).

 • Filtr ziemny Maxi Plus. Maxi Plus (filtr deszczówki) można z łatwością zainstalować w istniejących rurociągach, ponieważ wlot i odpływ znajdują się na tym samym poziomie. Oczyszczanie wody następuje poprzez proces osiadania i filtrowania przez siatkę o wielkości oczka 0,5 mm. W rezultacie otrzymujemy czystą deszczówkę do wykorzystania w domu i ogrodzie. Filtr wody opadowej Maxi Plus zalecany jest dla powierzchni dachowych max. do 500 m2 . Filtr Maxi Plus sprzedawany jest bez kosza filtrującego, można go dokupić oddzielnie. W przypadku konieczności głębszego posadowienia filtra dostępne rury przedłużające filtra Maxi i Maxi Plus.

 • Filtry Maximus 1500, 3000 i 6000. Filtr wody deszczowej do systemów komercyjnych. Filtr wody opadowej Maximus zapobiega przedostawaniu się cząstek zanieczyszczeń wraz z deszczówką do zbiornika. W rezultacie, w zbiorniku znajduje się czysta woda do wykorzystania w szkołach, na stacjach benzynowych, myjniach, hotelach itp. Filtr przeznaczony dla dachów i powierzchni utwardzonych od 1500 m2  do 6000 m2  powierzchni. 

Gwarancja

Ze względu na monolityczną konstrukcję (jeden element, bez łączeń i spawania), wszystkie zbiorniki Rewatec są w 100% wodoszczelne, co producent gwarantuje przez następnych 10 - 35 lat. Osiągamy w ten sposób trwałą ochronę przed nieszczelnością zbiornika, co sprawia, że nasza inwestycja jest bezpieczna na długie lata.

Oszczędność

Koszt instalacji, dzięki ktorej będziemy mogli korzystać z wody deszczowej w domu i w ogrodzie nie należy do najtańszych i zwraca się średnio około 10 lat. Należy tutaj uwzględnić nakłady inwestycyjne na wykonanie wykopów oraz późniejszą eksploatację. Przy obliczaniu czasu zwrotu oprócz oszczędności z tytułu oszczędności wody, należy również uwzględnić obniżenie kosztów związanych z odprowadzaniem ścieków. Przy rosnącej cenie wody inwestycja taka może być coraz bardziej opłacalna, jak również ekologiczna. 

Powiązane produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

ZBIORNIK BLACKLINE

 • Zbiornik podziemny na wodę deszczową i ścieki
 • Pojemność: 5200 l, 7600 l i 10000 l
 • Możliwość posadowienia w wodach gruntowych, przykrycie gruntem do 1,5 m
Cena
13 581,66 zł
11 042,00 zł netto
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

ZBIORNIK ET

 • Zbiornik płaski, cylindryczny - 25 lat gwarancji
 • Zbiornik na deszczówkę lub szambo
 • Pojemność 3000 l
Cena
5 448,90 zł
4 430,00 zł netto
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ BLUELINE II

 • Podziemny zbiornik na deszczówkę Blueline
 • 25 lat gwarancji na szczelność zbiornika
 • Pojemność od 2600 do 10000 l
Cena
3 649,41 zł Cena podstawowa 3 966,75 zł
2 967,00 zł netto
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ F-LINE

 • Podziemny, płaski zbiornik na deszczówkę
 • Zbiornik na niekorzystne warunki wodno-gruntowe 
 • Pojemność od 1500 do 7500 l
Cena
3 304,27 zł Cena podstawowa 3 591,60 zł
2 686,40 zł netto
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ NEO

 • Podziemny, płaski zbiornik na deszczówkę
 • Zbiornik monolityczny z 35-letnią gwarancją
 • Pojemność od 1500 do 40000 l
Cena
3 036,08 zł Cena podstawowa 3 300,09 zł
2 468,36 zł netto

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz