"GMINA ŻARY ŁAPIE DESZCZ" - DOTACJA NA ROK 2022

"Gmina Żary Łapie Deszcz" - dotacja na rok 2022

W Żarach po raz kolejny uruchomiono program dotacji na rzecz retencji deszczówki "Gmina Żary Łapie Deszcz". Wnioski można składać już od 1 kwietnia. Nabór trwa do 30 września 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warto mieć na uwadze, że program cieszy się dużym zainteresowanie wśród mieszkańców. 

Można liczyć na pokrycie do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Warunkiem jest jednak to, że dopłata nie będzie wynosić więcej niż 1000 zł. 

Cel programu to przede wszystkim promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców. Mikroretencja ma przeciwdziałać skutkom suszy. Oprócz tego budowa systemów zagospodarowania deszczówki pozwala ograniczyć koszty związane z podatkiem deszczowym. O tym przeczytacie Państwo w artykule o sposobach obniżenia opłaty za deszczówkę

Zadanie, które podlegają dotacji

Dotacja obejmuje budowę systemów deszczowych do zatrzymywania i zagospodarowania deszczówki. Dofinansowaniu podlega zbiornik naziemny, pojemnik, który wchodzi w skład systemu deszczowego. 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Dotacja jest skierowana do osób fizycznych, które są właścicielami lub posiadają prawo do nieruchomości na terenie gminy Żary

Procedura składania wniosków 

Wnioski należy składać w formie papierowej w biurze podawczym Urzędu Gminy Żary

Adres:
Aleja Jana Pawła II 6, parter
68-200 Żary.

Oprócz tego można wysłać listownie wniosek na wskazany powyżej adres Urzędu Gminy Żary. 

Więcej informacji oraz wymagane wnioski znajdują się na stronie BIP Urzędu Miasta Gminy Żary. W razie wątpliwości, pytania prosimy kierować do podmiotu odpowiedzialnego za realizację programu.  Informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 68 478 62 93, ale także osobiście w pokoju nr 208,  (II piętro Urzędu Gminy Żary, al. Jana Pawła  II 6). Niniejszy wpis ma jedynie charakter informacyjny.

Na stronie naszego sklepu znajduje się wiele rozwiązań systemów zagospodarowania wody deszczowej w domu i w ogrodzie. Szeroka gama produktów umożliwia dobór rozwiązań pod indywidualne potrzeby klientów. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz