ZESTAWIENIE ZBIORNIKÓW PODZIEMNYCH (REWATEC)
Wybierając odpowiedni zbiornik na wodę deszczową warto zwrócić uwagę na parametry techniczne zbiorników. Zbiorniki podziemne wykonane są z trwałego polietylenu oraz posiadają certyfikat producenta potwierdzający ich wytrzymałość. Ich monolityczna konstrukcja, bez zgrzewów i szwów, sprawia, że są w 100% szczelne.

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika, jest rodzaj gleby, na której zbiornik będzie się znajdował. Przy wyborze zbiornika należy wziąć pod uwagę przepuszczalność gleby i obecność wód gruntowych. Niektóre zbiorniki nie mogą być instalowane w ciężkich warunkach wodno-gruntowych, inne mogą, a jeszcze inne wymagają specjalnych zabezpieczeń, aby taki montaż był możliwy.

Następnym parametrem, którym należy się kierować jest rodzaj użytkowania terenu nad zbiornikiem, tzn. czy odbywać się będzie nad nim ruch pieszy, samochodowy, czy ciężarowy. Jest to ważne, ponieważ przy większości zbiorników należy zastosować dodatkowe zabiegi montażowe, aby nad zakopanymi zbiornikami mogły przejeżdżać samochody. Należy również przeanalizować głębokość posadowienia zbiornika pod powierzchnią terenu, ponieważ każdy zbiornik ma określone przez producenta maksymalne przykrycie gruntem. Większe zagłębienie zbiornika w niektórych przypadkach jest możliwe, ale wiąże się z koniecznością zastosowania dodatkowych zabezpieczeń i wzmocnień, co wpływa na wzrost kosztów inwestycji.

W poniższej tabeli przedstawiono zestawienie zbiorników na podstawie parametrów takich jak pojemność, możliwość posadowienia w wodach gruntowych, rodzaj gruntu w miejscu montażu, maksymalne przykrycie gruntem bez dodatkowych zabezpieczeń, ruch nad zbiornikiem. Dodatkowo w tabeli znajdują się informacje o akcesoriach zbiorników oraz możliwe zastosowania do magazynowania różnego rodzaju cieczy.


PRODUCENT

REWATEC

ZBIORNIK

BLUELINE II BLACKLINE F-LINE NEO NEO X-LINE
ZDJĘCIE POGLĄDOWE


POJEMNOŚĆ [l]


2600 - 10000 5200, 7600, 10000 1500 - 7500 1500 - 50000 1500 - 50000
POSADOWIENIE W WODACH GRUNTOWYCH* Do 1/3 wysokości zbiornika TAK  1) TAK
2) Max. 25 cm przy gruntach ciężkich
Do 1/2 wysokości zbiornka TAKRODZAJ GRUNTU W MIEJSCU MONTAŻU* Przepuszczalne Przepuszczalne i nieprzepuszczalne Zbiornik na korzystne i niekorzystne
warunki wodno-gruntowe
Grunt rodzimy musi charakteryzować się odpowiednią przepuszczalnością, równą lub lepszą niż piasek gliniasty. W przypadku gorzej przepuszczalnego gruntu rodzimego należy zastosować drenaż opaskowy/pierścieniowy Można stosować w gruntach gliniastych, ilastych, spoistych oraz słabo przepuszczalnych i przepuszczalnych 

MAX. PRZYKRYCIE GRUNTEM BEZ DODATKOWYCH ZABEZPIECZEŃ [m]*

1,5 1,5  1,1 m (dla pojemności 1500l i 3000l)
1,5 m
(dla pojemności 5000l i 7500l)
1,5 1,5
RUCH NAD ZRIORNIKIEM* Ruch pieszy   Ruch pieszy   Ruch pieszy   Ruch pieszy   Ruch pieszy  
Ruch samochodowy 
(zestaw pod ruch kołowy, min. przykrycie gruntem 0,6m)
Ruch samochodowy 
(zestaw pod ruch kołowy, min. przykrycie gruntem 0,6m)
Ruch samochodowy 
(zestaw pod ruch kołowy,
min. przykrycie gruntem 0,6m)
Ruch samochodowy 
(zestaw pod ruch kołowy,
min. przykrycie gruntem 0,6m)
Ruch samochodowy
(
zestaw pod ruch kołowy,
min. przykrycie gruntem 0,6m)
Ruch ciężarowy 
(pierścień wznoszący, min. przykrycie gruntem 0,8 m)
Ruch ciężarowy 
(pierścień wznoszący, min. przykrycie gruntem 0,8 m)
Ruch ciężarowy 
(pokrywa oraz element wznoszący o klasie obciążenia D400, min. przykrycie gruntem 0,8 m)
Ruch ciężarowy 
(pokrywa oraz element wznoszący o klasie obciążenia D400, min. przykrycie gruntem 0,8 m)
AKCESORIA ZBIORNIKA Pokrywa i rura wznosząca do dokupienia Pokrywa i rura wznosząca do dokupienia Pojemności 1500, 3000 i 5000 l posiadają nieckę dla pompy; pokrywa i rura wznosząca do dokupienia Pokrywa i rura wznosząca do dokupienia Pokrywa i rura wznosząca do dokupienia
ZASTOSOWANIE* Woda deszczowa, szambo, ścieki agresywne chemicznie Woda deszczowa, szambo Woda deszczowa, szambo Woda deszczowa, szambo Woda deszczowa, szambo

*Informacje zawarte w tabeli mają charakter informacyjny. Przy doborze i montażu należy kierować się wytycznymi producentów.

Zbiornik podziemny BlueLine II dostępny jest w czterech wielkościach, tj. o pojemnościach 2600 l, 5200 l, 7600 l, 10000 l. Przeznaczony jest do magazynowania wody deszczowej oraz ścieków komunalnych (szambo). Konstrukcja zbiornika pozwala na montaż w gruntach przepuszczalnych, a także w wodzie gruntowej, ale do 1/3 wysokości zbiornika. Nad zbiornikiem może odbywać się ruch pieszy, samochodowy oraz ciężarowy. Dodatkowo do zbiornika należy dopasować rurę wznoszącą oraz pokrywę, gdyż nie są one jego podstawowym wyposażeniem. Na bazie tego zbiornika zostały stworzone dwa zestawy ogrodowe do wykorzystania wody deszczowej, tj. STANDARD i PREMIUM. Dodatkowo zbiornik ten występuje w zestawach domowo-ogrodowych (ECO, STANDARD, PREMIUM), gdzie wodę deszczową można wykorzystać nie tylko do podlewania ogrodu, ale także do spłukiwania toalet czy prania.

Zbiornik podziemny BlackLine występuje w trzech wielkościach, tj. 5200 l, 7600 l, 10000 l. Jego bardzo wytrzymała konstrukcja pozwala na posadowienie go w wodach gruntowych do wysokości grzbietu. Można go stosować w gruntach przepuszczalnych i nieprzepuszczalnych. Nad zbiornikiem może odbywać się ruch pieszy, samochodowy oraz ciężarowy. Dodatkowo do zbiornika należy dopasować rurę wznoszącą oraz pokrywę, gdyż nie są one jego podstawowym wyposażeniem. W zbiorniku można magazynować wodę deszczową oraz ścieki komunalne (szambo).

Zbiornik podziemny F-Line jest zbiornikiem o płaskiej konstrukcji i występuje w zakresie pojemności od 1500 l do 7500 l. Zaletą takiej właśnie budowy jest możliwość wykonania płytszego wykopu w porównaniu z innymi zbiornikami cylindrycznymi. Zbiornik jest dostosowany do montażu w korzystnych i niekorzystnych warunkach wodno-gruntowych, może znajdować się w wodach gruntowych. Nad zbiornikiem może odbywać się ruch pieszy i samochodowy. Zbiorniki od 1500 l do 5000 l posiadają nieckę dla pompy, co pozwala na maksymalne wykorzystanie wody znajdującej się w zbiorniku. Na bazie tego zbiornika zostały stworzone dwa zestawy ogrodowe do wykorzystania wody deszczowej, tj. STANDARD i PREMIUM. Dodatkowo zbiornik ten występuje w zestawach domowo-ogrodowych (ECO, STANDARD, PREMIUM), gdzie wodę deszczową można wykorzystać nie tylko do podlewania ogrodu, ale także do spłukiwania toalet czy prania. Dodatkowo do zbiornika należy dopasować rurę wznoszącą oraz pokrywę, gdyż nie są one jego podstawowym wyposażeniem. W zbiorniku można magazynować wodę deszczową oraz ścieki komunalne (szambo).

Zbiornik podziemny Neo charakteryzuje się szerokim zakresem wielkości, od 1500 l aż do 50000 l. Jest to zbiornik o płaskiej konstrukcji, dzięki czemu wykop przeznaczony do jego montażu jest dużo płytszy niż w przypadku pozostałych zbiorników cylindrycznych. Jego wytrzymała konstrukcja pozwala na posadowienie go w gruntach przepuszczalnych i nieprzepuszczalnych oraz w wodzie gruntowej do połowy jego wysokości. Nad zbiornikiem może odbywać się ruch pieszy, samochodowy oraz ciężarowy. Dodatkowo do zbiornika należy dopasować rurę wznoszącą oraz pokrywę, gdyż nie są one jego podstawowym wyposażeniem. W zbiorniku można magazynować wodę deszczową oraz ścieki komunalne (szambo). Zbiornik ten jest podstawą systemu wykorzystania wody deszczowej w ogrodzie. Występuje w dwóch wersjach, tj. STANDARD i PREMIUM. Dodatkowo zbiornik ten występuje w zestawach domowo-ogrodowych (ECO, STANDARD, PREMIUM), gdzie wodę deszczową można wykorzystać nie tylko do podlewania ogrodu, ale także do spłukiwania toalet czy prania.

Zbiornik podziemny Neo X-Line występuje w wielkościach od 1500 l aż do 50000 l. Jest to zbiornik o płaskiej konstrukcji, dzięki czemu wykop przeznaczony do jego montażu jest dużo płytszy niż w przypadku pozostałych zbiorników cylindrycznych. Zbiornik ten jest dużo bardziej wytrzymałą wersją zbiornika NEO, co pozwala na posadowienie go w gruntach gliniastych, ilastych, spoistych oraz słabo przepuszczalnych i przepuszczalnych bez stosowania specjalnych zabiegów montażowych. Dodatkowo zbiornik może być całkowicie zanurzony w wodach gruntowych. Nad zbiornikiem może odbywać się ruch pieszy, samochodowy oraz ciężarowy. Dodatkowo do zbiornika należy dopasować rurę wznoszącą oraz pokrywę, gdyż nie są one jego podstawowym wyposażeniem. W zbiorniku można magazynować wodę deszczową oraz ścieki komunalne (szambo). Zbiornik może stanowić podstawowy element systemu zagospodarowania wody deszczowej w ogrodzie oraz w domu i ogrodzie.

Powiązane produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

SYSTEM OGRODOWY STANDARD BLUELINE II

 • Kompletny zbiornik na deszczówkę z pompą i filtrem
 • Pompy zatapialne Top Multi Tech 2
 • Pojemność zbiorników od 2600l do 10 000l
Cena
8 736,32 zł Cena podstawowa 9 496,00 zł
7 102,70 zł netto
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ BLUELINE II

 • Podziemny zbiornik na deszczówkę Blueline
 • 25 lat gwarancji na szczelność zbiornika
 • Pojemność od 2600 do 10000 l
Cena
4 586,20 zł Cena podstawowa 4 985,00 zł
3 728,62 zł netto
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ F-LINE

 • Podziemny, płaski zbiornik na deszczówkę
 • Zbiornik na niekorzystne warunki wodno-gruntowe 
 • Pojemność od 1500 do 7500 l
Cena
4 032,36 zł Cena podstawowa 4 383,00 zł
3 278,34 zł netto
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ NEO

 • Podziemny, płaski zbiornik na deszczówkę
 • Zbiornik monolityczny z 35-letnią gwarancją
 • Pojemność od 1500 do 40000 l
Cena
3 726,00 zł Cena podstawowa 4 050,00 zł
3 029,27 zł netto

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz