ZBIORNIKI NA WODĘ PITNĄ CUBO 300l i 470l GRANIT

Zbiornik na wodę pitną Cubo 300l

1 125,70 zł brutto
915,20 zł netto
ROQ300M
Pojemność:
Kolor:
Na zamówienie do 7-21 dni
Zapytaj o produkt?
  • Zbiorniki na wodę pitną PZH lub na deszczówkę
  • Pojemność: 300l, 500l
  • Kolory: granit, niebieski, szary, zielony, terakota.

Zbiorniki naziemne Cubo

Zbiorniki naziemne do magazynowania cieczy spożywczych - wody pitnej, na deszczówkę i do substancji chemicznych, np glikol
 

Zbiorniki Cubo wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości (LLDPE) metodą formowania rotacyjnego. Formowanie rotacyjne jest procesem wytwarzania zbiorników z jednego kawałka, wolnych od spoin, które mogłyby osłabić elementy zbiornika i nie powoduje naprężeń wewnętrznych. Polietylen, z którego wykonane są zbiorniki jest całkowicie nietoksyczny i nie sprzyja rozwojowi glonów, dzięki czemu zbiorniki są idealne do przechowywania wody pitnej i innych cieczy spożywczych. Zbiorniki są odporne na zmiany temperatury (od -20°C do +60°C) oraz na czynniki atmosferyczne, chemiczne i fizyczne. Nie ulegają procesom korozji czy utleniania, co doskonale wpływa na ich szczelność. Są lekkie, łatwe w transporcie, a ich instalacja jest bardzo prosta i ekonomiczna. Zbiorniki Cubo są zbiornikami bezciśnieniowymi. Aby regulować napływ wody należy zastosować regulator przepływu.

  • Opcjonalnie możliwość przygotowania otworu pod krócieć.
  • Zbiorniki posiadają Atest PZH
Zbiorniki występują w 5 kolorach:

  • granitowy model podstawowy
  • niebieski RAL 5015
  • szary RAL 7037
  • zielony RAL 6005
  • terakota RAL 8004
W naszej ofercie naziemnych zbiorników do wody pitnej posiadamy również inne modele takie jak na przykład: Zbiornik Sottotetto 300 l, Zbiorniki Jolly czy Zbiorniki KiTank

Dane techniczne

Kod
produktu 
Pojemność
[l]
Długość
 [mm]
Szerokość
 [mm]
Wysokość
[mm]
Średnica pokrywy [mm]
Wlot
Wylot
Rura spustowa
QS 300
300
760 
 760
 680
 300
¾``
1``
¾``
QS 500
470
760
 760
 980
 300
 ¾``
1``
 ¾``

Tolerancja: +/-3% odnośnie wymiarów; 5% odnośnie pojemności

ZBIORNIKI NA WODĘ PITNĄ – INSTALACJA KRÓĆCÓW PRZYŁĄCZENIOWYCH

Zbiorniki na wodę pitną są produkowane przy użyciu technologii formowania obrotowego, co pozwala na produkcję zbiorników w całości, bez konieczności spawania ze sobą poszczególnych elementów co korzystnie wpływa na wytrzymałość mechaniczną zbiornika. Zbiorniki z polietylenu są lżejsze niż ich odpowiedniki ze stali czy żywic. Zbiorniki wykonane z nietoksycznego polietylenu, doskonale nadają się do przechowywania płynów spożywczych jak również do magazynowania substancji technicznych wykorzystywanych w różnych procesach produkcyjnych. Materiał polietylenowy zapobiega rozwojowi glonów poprzez nieprzepuszczalność promieniowania słonecznego. Zbiornik jest wytrzymały na temperatury od -20 do +80 °C.

Proponowane zbiorniki doskonale nadają się do:

• przechowywania wody pitnej lub innych płynów przeznaczonych do celów spożywczych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków,

• budowy zbiorników buforowych, wykorzystywanych w przypadku spadku ciśnienia lub braku wody,

• tworzenia zapasów wody wykorzystywanych w celach przeciwpożarowych, do prania lub zmywania,

• dostarczania wody w przypadku jej braków na samochodach dystrybucyjnych,

gromadzenia i wykorzystywania wody deszczowej, która może być wykorzystywana do nawadniania lub spłukiwania toalet itp.

 

 Instalacja króćców przyłaczeniowych

Polietylenowe zbiorniki posiadają pokrywę z polipropylenu wyposażoną w odpowietrzenie z osłoną przeciwgrzybową oraz przyłącza gwintowane. Na życzenie klienta istnieje możliwość wykonania dodatkowych otworów wlotowych i wylotowych. Poniżej przedstawiam sposób w jaki prawidłowo wykonać montaż króćców przyłączeniowych.

 

1) Przygotowanie otworu

Otwór pod króciec należy wywiercić za pomocą otwornicy na środku płaskiej powierzchni znajdującej się u dołu zbiornika, ok. 10 cm nad jego dnem. Średnica otworu powinna być równa średnicy króćca.
Przygotowanie otworu w zbiorniku. 

2) Montaż króćca

Nałożyć na króciec uszczelkę, a następnie od środka zbiornika przełożyć go przez uprzednio wywiercony otwór. W razie problemów z przełożeniem, króciec można lekko wbić przy pomocy gumowego młotka. Na wystający ze zbiornika króciec nałożyć drugą uszczelkę oraz nakrętkę.

Montaż króćca w zbiorniku na wodę pitną

 

3) Dokręcenie króćca

Nakrętkę dokręcić do końca, np. przy pomocy klucza łańcuchowego do rur. Następnie oczyścić zbiornik oraz króciec z wiórów powstałych podczas montażu.

      Dokręcanie króćca w zbiorniku na wodę pitną

Wszystkie zbiorniki posiadają niezbędne atesty i certyfikaty zezwalające na styczność zbiorników z produktami spożywczymi. 

 

Oferta na zbiorniki na wodę pitną

Podsumowanie

0

star_border star_border star_border star_border star_border

(0 Recenzji)

Wybierz wiersz poniżej, aby filtrować recenzje.

editNapisz recenzję