ZBIERACZE DO WODY DESZCZOWEJ

Jaki zbieracz deszczówki wybrać i jak dopasować do swoich potrzeb?

Nieodłącznymi elementami zbiorników dekoracyjnych na deszczówkę są zbieracze wody deszczowej. Ich podstawową funkcją jest kierowanie deszczówki do zbiornika. Obecnie rynek przesycony jest wieloma wariantami rozwiązań pozyskiwania deszczówki z rynien oraz odprowadzania jej do zbiornika za pomocą węża. W wyniku przepełniania się zbiornika wodą deszczową, oddawana jest ona z powrotem do rynny. Możemy wyróżnić zarówno najprostsze silikonowe wewnętrzne zbieracze jak i bardziej rozbudowane urządzenia wyposażone w filtry i zawory odcinające dopływ wody.

Dobierając urządzenie należy kierować się przede wszystkim:

 •  średnicą rynny,
 •  powierzchnią dachu jaką może obsłużyć dany zbieracz.

Kolejnym kryterium może być:

 • wygląd, kolor oraz sposób montażu,
 • budżet jaki mamy przeznaczony na kupno zbieracza.

W naszej ofercie do wyboru jest 6 różnych zbieraczy na wodę deszczową. Zapraszamy do lektury.

Zbieracze deszczówki silikonowe

Zbieracz Speedy

Najprostsze z dostępnych rozwiązań. Silikonowy zbieracz umieszcza się wewnątrz rynny. Ze względu na jego elastyczne właściwości, podczas montażu wystarczy niewielkie nacięcie rynny. Przeznaczony do rynien spustowych o średnicy 70-110 mm. Zestaw wyposażony jest w wiertnicę służącą do wykonania otworu. Speedy wyposażony jest w zawór zamykający dopływ wody do zbiornika. Dzięki temu na okres zimowy możemy odciąć dopływ wody do zbiornika, co pozwoli zabezpieczyć go przed ewentualnym rozsadzeniem. Jedynym minusem tego rozwiązania jest brak filtra oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń. Produkt dostępny w kolorze ciemnoszarym.

Zbieracz wody deszczowej Easy Fixzbieracz-wody-deszczowej-speedy%20(2)_bk.jpgZbieracz do wody deszczowej Speedy

Zbieracz Easyfix

Kolejne bardzo proste rozwiązanie, które umożliwia skutecznie zbierać deszczówkę. Silikonową końcówkę umieszcza się wewnątrz rynny wykonując niewielki otwór wyrzynarką dołączoną do zestawu. Pasuje do rur spustowych o średnicy 80-100 mm.

Zbieracz do wody deszczowej EasyfixZbieracz do wody deszczowej EasyfixZbieracz do wody deszczowej Easyfix

Zbieracz Easyfix Comfort

Rozwiązanie Comfort jest doposażone w wąż łączący zbieracz ze zbiornikiem. Podobnie jak zbieracz Speedy niestety nie posiada filtra wyłapującego zanieczyszczenia z rynny.

Zbieracz do wody deszczowej Easyfix ComfortZbieracz deszczówki Easyfix 3ptechnikZbieracz do wody deszczowej Easyfix Comfort

Zbieracze wody deszczowej  – nasadzane na rynny

Zbieracz z filtrem

Najprostsze rozwiązanie spośród zbieraczy rynnowych. Skutecznie zbiera wodę z dachu o max. powierzchni 50 m2. Wyposażony w zgrubny filtr, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia np. liście. Pasuje do rur spustowych o średnicy 68-100 mm i rur prostokątnych o wymiarach 60 x 60 mm. Aby zamontować zbieracz należy wyciąć fragment rynny (wystarczy +/-6 cm), a następnie umieścić zbieracz. Produkt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: brązowej i szarej.

Zbieracz wody deszczowej z filtremZbieracz wody deszczowej z filtremZbieracz wody deszczowej 3ptechnik

Zbieracz z filtrem i zaworem

Rozbudowana wersja poprzedniego filtra o zawór odcinający odpływ wody, stanowiący zabezpieczenie zbiornika przed zimą. Zbieracz gromadzi wodę z dachów o powierzchni 50 m2. Wyposażony jest w zgrubny filtr, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia np. liście. Pasuje do rur spustowych o średnicy 68-100 mm i rur prostokątnych o wymiarach 60 x 60 mm. Aby zamontować zbieracz należy wyciąć fragment rynny (wystarczy +/- 6 cm), a następnie umieścić zbieracz. Produkt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i brązowej.

Zbieracz wody deszczowej z filtrem i zaworemZbieracz wody deszczowej z filtrem i zaworemZbieracz wody deszczowej z zaworem

Zbieracz z filtrem siatkowym Inox

Wyposażony w bardzo dokładny filtr o oczkach 0,7 x 1,7 mm. W warunkach normalnych opadów, filtr doprowadza oczyszczoną deszczówkę do zbiornika ze skutecznością na poziomie 85-95%. Siatka filtra jest wyciągana co ułatwia czyszczenie. Po napełnieniu zbiornika, filtr może pełnić rolę odpływu przelewowego. Filtr przeznaczony jest dla powierzchni dachowych do 70 m². Instalacja w rurach spustowych o średnicy 68 i 110 mm. Urządzenie posiada możliwość ustawienia odpływu wody w dwóch pozycjach: otwarty lub zamknięty. Produkt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i brązowej.

Zbieracz z filtrem siatkowym INOXZbieracz z filtrem siatkowym INOXZbieracz z filtrem Inox

 

Mam nadzieję, że ta krótka charakterystyka pomoże Państwu podczas wyboru idealnego rozwiązania.

Oferta na zbieracze do deszczówki

Powiązane produkty

Zbieracz Easyfix Comfort

 • Zbieracz  szybkiego montażu do rynny
 • Pasuje do rynien od 80 mm do 100 mm
 • Kompletny zestaw do zbierania i połączenia zbiornika
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
195,23 zł Cena podstawowa 205,51 zł
158,73 zł netto
Najniższa cena: 205,50 zł -5%

Zbieracz wody deszczowej Speedy

 • Do rur spustowych od 70 do 110 mm
 • Zestaw z otwornicą, rurką oraz przepustem do zbiornika
 • Nie wymaga przecinania rynny
star_border star_border star_border star_border star_border
0 Recenzji 
Cena
215,25 zł
175,00 zł netto

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz